All Stories

Kazım Karabekir Mahallesi'ne Mini Gençlik Merkezi Açıldı

Bağcılar Müftülüğü ortaokul, lise ve üniversite gençlerine hitap eden kitap kahve formatında Gençlik Merkezi’ni hayata geçirdi. Açılışa katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Gençlerin kaliteli zaman geçireceği çok güzel bir mekan. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Bağcılar Belediyesi Kazımkarabekir Mahalle Konağı, Bağcılar Müftülüğü tarafından Gençlik Merkezi’ne dönüştürüldü. Kitap kahve formatında hazırlanan Gençlik Merkezi’nin açılışına Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile İlçe Müftüsü Celal Büyük ve öğrenciler katıldı.

Film günleri yapılacak

Gençlik Merkezi’nin gençlerin uğrak yeri olacağını söyleyen Çağırıcı, “Gençlerin kaliteli zaman geçireceği çok güzel bir mekan. Yıldıztepe Mahallesi’ndeki merkezimizden sonra ikinci bir gençlik merkezi gençlerimizin hizmetine sunduk. İlçemize hayırlı olsun. Çocuklarımız burada kitap okuyup dinlenmenin yanında arkadaşlığı ve paylaşmayı da öğrenecek” dedi. İki katlı binada çay, kahve ikramları eşliğinde kitap okunabilecek, kütüphanenin yanında film günleri ve sohbet başta olmak üzere etkinliklerin yapılacağı salon da bulunuyor.

Kazım Karabekir Mahallesi'ne Mini Gençlik Merkezi Açıldı

Engelli Öğrenciler Çikolata Yapmayı Öğrendiler

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı Aşçılık Sınıfı kursiyerleri, bir AVM’de düzenlenen yarışmada hünerlerini ortaya koyarak çikolata yaptılar. Engelliler, şeflerden oluşan jüriden tam puan alan çikolataları çevrelerindekilere ikram ettiler.

Esenyurt’ta bulunan Torium AVM, Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu’nun düzenlediği renkli bir etkinliğe sahne oldu. Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’ndaki Aşçılık Sınıfı’nda eğitim gören kursiyerler, AVM içinde kurulan stantlarda Çikolata Yarışması’na katıldı. Önlüklerini giyen öğrenciler, şeflerin yardımıyla çikolata yaparak maharetlerini sergilediler. Heyecanın her saniye hissedildiği etkinliğin sonunda başarılı olan Engelliler Sarayı yarışmacılarına çikolata kupası sertifikası ve madalya verildi.

Sadece tüketici değil, üretici de olduklarını gösteren engelliler, yaptıkları çikolatalardan hem kendileri yedi hem de vatandaşlara ikram ettiler.

Engelli Öğrenciler Çikolata Yapmayı Öğrendiler

Sağlığım TE-MA-M” adlı Tiyatro Oyununa Büyük İlgi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda “Sağlığım TE-MA-M” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Kovid-19 salgını ile ulusal mücadeleye destek vermeyi amaçlayan oyunu izleyen engelliler hem eğlendi hem de bilgi sahibi oldu.

Bağcılar Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü bu yıl farklı etkinliklerle kutluyor. Panel, defile ve spor turnuvalarının ardından bugün de tiyatro gösterisi düzenlendi. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşen “Sağlığım TE-MA-M” isimli tiyatro oyunun galasına görme engelli AK Parti eski milletvekili Lokman Ayva, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da katıldı.

Engellilerle ilgili çalışmaların liderliğini yapıyor

Engelsiz bir dünya dileğinde bulunan Başkan Çağırıcı, “İnşallah kimsenin kimseye engelli demediği tüm engellerin aşıldığı bir dünya herkese nasip olur. Engelleri biz kaldırmış olsaydık onlara engelli demezdik. Burada hizmet sunanları da tebrik ediyorum. Emeklerine sağlık” dedi. Ayva ise duygularını, “Bağcılar Belediyemiz ve değerli başkanımız Lokman Çağırıcı bey engellilerle ilgili yapılan çalışmaların liderliğini yapıyor. Engellilerin sanatçı, yazar, sporcu olabilecekleri fikri yoktu bunların hepsi Bağcılar Belediyesi tarafından ortaya kondu. Belediyenin destekleriyle hayata geçirildi” şeklinde dile getirdi.

Temizlik, maske ve mesafenin önemi anlatıldı

Konuşmalardan sonra ise lansmanı yapılan “Sağlığım TE-MA-M” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Kovid 19 salgını ile ulusal mücadeleye destek vermeyi amaçlayan oyunda temizlik, maske, mesafenin önemi çocuklara anlatılıyor. Funda Cansever’in refakatindeki Senem Sönmezarslan’ın yazdığı tiyatro oyununda engelli ve engelsiz oyuncular rol alıyor. Böylece çocuklar, engelli bireylerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu daha iyi kavramış oluyorlar.

Sağlığım TE-MA-M” adlı Tiyatro Oyununa Büyük İlgi

Engelsiz Dünya Dostu Festivali’nde Moda Rüzgarı Esti

Bağcılar Belediyesi’nin Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda düzenlediği Engelsiz Dünya Dostu Festivali’nde moda rüzgarı esti. Podyuma çıkan engelli kursiyerler, Nişantaşı Üniversitesi Tasarım Bölümü öğrencileriyle birlikte hazırladıkları tişörtleri sergiledi. Profesyonel mankenlerle birlikte podyuma çıkan engelliler, kendilerini izleyen siyaset, iş ve sanat dünyasının isimlerinden büyük alkış aldı.

Bağcılar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle farkındalık oluşturmak amacıyla “Birlikte Daha Güzel” mottosuyla Engelsiz Dünya Dostu Festivali düzenlendi. Bu kapsamda Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda engelliler siyaset, sanat ve iş dünyasından önemli isimlerle bir araya geldi. Boccia, bilek güreşi, okçuluk ve basketbol dallarında düzenlenen turnuvada yeteneklerini sergileyen engelli sporculardan dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Hürcan ile sanat camiasından Çiğdem Tunç, Şenol İpek, Ozan Orhon ve Cem Uçan gibi ünlü isimler de sporcularla yarıştı. Heyecanlı geçen ve yoğun ilgi gören müsabakaların tamamında engelliler misafirlerini yenmeyi başardı.

Mankenleri gölgede bıraktılar

Programın devamında ise Engelliler Sarayı’na moda defilesi damgasını vurdu. İlk olarak sahneye yerli ve yabancı mankenler çıktı. Profesyonel modeller, Osmanlı dönemi kostümlerini sergiledi. Daha sonra ise Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda eğitim gören Tekstil Atölyesi kursiyerleri podyumda yerini aldı. Engelliler, Nişantaşı Üniversitesi Moda Tekstil Bölümü öğrencileriyle birlikte tasarladıkları tişörtleri sergilediler. Engelliler, podyumda birlikte boy gösterdikleri mankenleri gölgede bıraktılar. Programda sanatçılar da söyledikleri şarkılarla davetlilere ve engellilere keyifli dakikalar yaşattı.

Bizler için büyük bir heyecan

Etkinlikte bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir seri etkinlikler düzenledik. Bugün de Engelliler Sarayımızdaki defile ve sergi etkinliğinde birlikteyiz. Ben öncelikle Dünya Engelliler Günü'nü bir kez daha kutluyorum ama bir gün değil onlara 365 gün aynı ilgi, alakayı ve aynı sevgiyi göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Yapmış olduğumuz çalışmalarda herkese ve her kesime hizmet ederken engelli kardeşlerimize de aynı sevgiyi, aynı hizmeti sunmanın ve Bağcılar Belediyesi olarak bugüne kadar mutluluğunu yaşadık. Biz onların önündeki engeli kaldırmış olsak onlara engelli de demeyiz. Demek ki engelli olan onlar değil, engelli olanlar bu engeli görmeyenler ve kaldırmayanlardır. Bizim burada elde ettiğimiz başarılar gerçekten bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Onlara verilen değerin, onlara verilen emeğin kısa sürede hizmete dönüştüğünü, başarıya dönüştüğünü görmek de bizler için büyük bir heyecan oldu" dedi.

Nişantaşı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Yozgat da “Bu etkinlikte olmak bizim için gurur verici bir olay. Özel insanlarla burada bu mutluluğu yaşamak çok büyük bir duygu. Büyük alkışlar rica ediyorum” diye konuştu.

Festivalin sonunda moda defilesi ve turnuvalarda emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

Engelsiz Dünya Dostu Festivali’nde Moda Rüzgarı Esti

İşlenmiş Gıdalar Obeziteye Yol Açıyor

Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen 19. Çocuk Şurası’nda öğrenciler, Z ve Alfa Kuşağına cazip gelen Fast Food yiyeceklerin zararlarına dikkat çekti. Aşırı yağ içeren bu ürünlerin çocuklarda obeziteye yol açtığını söyleyen minik araştırmacılar, “Katkı maddelerinin etkisi sadece çocuklarda değil anne karnındaki bir bebekte de görülmektedir. Örneğin genlerde değişim görülebilir ve buda hastalıklara neden olur” tespitinde bulundu.

Bağcılar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Çocuk Şurası’nın bu yıl 19.su düzenlendi. Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda gerçekleşen etkinlikte farklı okullardan öğrenciler bir araya geldi. Şuraya katılan okulları ve öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “19. İstişare toplantısındayız. Bağcılar bugünlere geldiyse sizlerin, burada yaşayanların fikirleri, öneri ve destekleriyle geldi. Çocuk Meclisimizde fikirlerinizi ve sizin gözünüzle nasıl bir yaşam arzuladığınızı görüyoruz. İlçeye hizmet ederken kişilerin fikirlerini almamızdaki en büyük etken, bir çözüm önerisini ortaya koymaları, bize fikir üretmeleri problemlerin daha da hızlı çözümüne neden oluyor. Şuramız hayırlı olsun sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

Kovid-19 döneminde yaşanan eğitim aralığına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise “3 aydır birlikteyiz sizleri çok özlemiştik. Daha da önemlisi okulların kapandığı günden beri bir boşluk hissediyorduk. Geçen 2 yıla yakın okulların kapandığı süreçte neler olduğunu sizden dinleyeceğiz ve istifade edeceğiz. İnşallah verimli toplantı olur” diye konuştu. Çocuk Meclisi Başkanı Elif Aksoy ise ülkemizi daha ileriye taşıyacak yeni ufuklar için arkadaşlarına bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulundu.

Dijital eğitimin olumlu ve olumsuz yönleri

Protokol konuşmalarının ardından araştırma yapan öğrenciler sahneye çıktı. Akyiğit Ortaokulu öğrencileri “Orman Yangınlarının Çıkış Sebepleri ve Sonuçları”, Güneşli Ortaokulu öğrencileri “Çocuklarda Çoklu Zeka Destekleyici Eğitimler”, Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu öğrencileri “Pandemi Sürecinin Eğitim Hayatına Etkileri” ve Hızır Reis İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de “İşlenmiş Gıdalar ve Katkı Maddelerinin Çocukların Gelişimine Olan Etkileri” temalarıyla ilgili araştırmalarının sunumunu yaptı.

Yangınlarla ilgili konuda sunum yapan çocuklar, yangına hassas bölgelerdeki yerleşim birimlerinde oturan halka eğitici ve uyarıcı bilgilerin verilmesi gerektiğini belirtti. “Pandemi Sürecinin Eğitim Hayatına Etkileri” konusunda ise bu dönemde hayatımıza giren dijital eğitimin olumlu ve olumsuz yönleri konuşuldu. “Çoklu Zeka” konusunu seçenler ise insan zekasının 8 alt kategorisi hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Glikoz şurubu beyne zarar veriyor

Programın en çok ilgi çeken başlığı ise “İşlenmiş Gıdalar ve Katkı Maddelerinin Çocukların Gelişimine Olan Etkileri” oldu. Bu grupta yer alan öğrenciler, anlattıklarını fotoğraf ve videoyla birlikte desteklediler. Özellikle Z ve Alfa Kuşağında talep gören ‘Fast Food’un zararlarına vurgu yapan konuşmacılar, şunları söyledi: “Bu tür işlenmiş gıdalar aşırı yağ içermekte ve bu çocuklarda obeziteye yol açmakta. Tabi ki sadece çocuklarda değil anne karnındaki bir bebekte de katkı maddelerinin etkisi görülmektedir. Örneğin genlerde değişim görülebilir ve buda hastalıklara neden olur. Saf şeker yerine daha ekonomik olduğu için glikoz şurubu kullanılmakta. Glikoz şurubu çocuklarda hızlı şeker yüklemesi yapmakta ve hem vücutlarına hem de beyinlerine zarar vermekte. Özellikle renklendirici ve koruyucu maddelerinin dikkat dağınıklığı ve sinir sistemi rahatsızlıklarını tetiklediği üzere bilimsel çalışmalar yapılmıştır. İngiltere ‘de Southampton Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın sonucunda renklendirici, çocukların hiperaktivite ve ADHD davranışları üzerinde olumsuz etkiler yapabileceği bildirilmiştir.”

Çocukların araştırmaları ve programda konuşulanlar kitap haline getirilecek.

İşlenmiş Gıdalar Obeziteye Yol Açıyor

Bağcılar Meydan'da Hamsi Şöleni'ne Davetlisiniz

Her yıl geleneksel olarak yapılan "Hamsi Şöleni" 21 Kasım'da Bağcılar Meydan'da yapılacağı duyuruldu. Trabzonlular Derneği ile Bağcılar Belediyesi ortaklaşa organize ettiği şölen 21 Kasım Pazar Günü Saat 14.00'de başlayacak.

Her yıl Bağcılar Belediyesi ile Bağcılar Trabzonlular Derneği’nin düzenlediği “Geleneksel Hamsi Şöleni” renkli görüntülere sahne oluyor. Bağcılar Meydanı’nda düzenlenen şölende binlerce ilçe sakinine hamsi ikram ediliyor. Meydanı dolduran davetliler kemençe eşliğinde horon ve kolbastı oynuyorlar. Halk oyunları ekibine eşlik eden halk keyifli dakikalar yaşıyorlar.

Pandemi nedeniyle ara verilen 13. Hamsi Şöleni için tüm Bağcılarlılar davetlidir.

Bağcılar Meydan'da Hamsi Şöleni'ne Davetlisiniz

Öğrenciler Okul Bahçesine Fidan Diktiler

"Geleceğe Nefes" projesi dolayısıyla Bağcılar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri okullarının bahçesine 12 ağaç dikti. Hayatlarında ilk kez fidanları toprakları buluşturan çocukların çok heyecanlı oldukları görüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda yapılan "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" bugün tüm Türkiye'de olduğu gibi Bağcılar’da da yapıldı. “Geleceğe Nefes” temalı etkinlik, Mahmutbey Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda düzenlendi. Okulun bahçesindeki ağaçlandırma çalışmasına Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Şirin ile Emre Urlu da katıldı.

Mutluluğu gözlerinden okunuyordu

İlkokulun 4. sınıf öğrencileri, ellerine kürekleri alıp ağaçların başına geçti. Minikler, 6 ıhlamur 6 da çınar fidanını toprakla buluşturdu. Hayatlarında ilk kez ağaç diktiklerini söyleyen çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

İki yıl önce de aynı proje kapsamında Bağcılar’da 111 ağaç dikilmişti.

Öğrenciler Okul Bahçesine Fidan Diktiler

Atatürk Vefatının 83. Yılında Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. Yılında Bağcılar’da düzenlenen etkinlikle anıldı. Gençler Atatürk’e olan özlemlerini okudukları şiirler, sergiledikleri oratoryo ve söyledikleri şarkılarla dile getirdiler.

Türk Milletinin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılı dolayısıyla düzenlenen anma etkinlikleri Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk konulmasının ardından, sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Meydandaki törenin ardından Bağcılar Edip İplik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir program gerçekleştirildi. Konuşmasında Atatürk’ün yıkılan bir imparatorluğu ve dağılan bir milleti toparladığını söyleyen Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Atatürk ve silah arkadaşları sadece Cumhuriyeti kurmakla kalmadı. Modern dünyanın ve hepimizin muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız noktasını hedef gösterdi” dedi.

Dünya var oldukça Cumhuriyet de var olacak

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Küllerinden yeni doğan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andık. Cumhuriyetimizi ilelebet sürdürecek olan bu çocuklarımızı gençlerimizi de tebrik ediyorum. İnşallah dünya var olduğu sürece Cumhuriyetimiz var olacak” diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan adına yaptığı hizmetlerden gelecek nesilleri haberdar etmeli, çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ve kurulan Cumhuriyet’in değerini daha iyi anlatmamız gerekir.”

Daha sonra sahneye çıkan öğrenciler, şiir, oratoryo gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkılarından oluşan müzik dinletisi sundu. Ayrıca 10 Kasım nedeniyle ilçe genelindeki okullar arasında düzenlenen yarışmada kompozisyon, şiir ve resim dalında başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.

Anma etkinliklerine; AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, Garnizon Komutanlığı’nı temsilen Topçu Yarbay Murat Payas, İlçe Müftüsü Celal Büyük, kamu kurumlarının birim amirleri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve öğrenciler de katıldı.

Atatürk Vefatının 83. Yılında Anıldı

Engelli Kursiyerlerin Eğlenceli Kızakla Kayak Keyfi

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, eğitim verdiği kursiyerlere kar sevinci yaşattı. Snowpark’a giden özel çocuklar gerek kartopu oynayarak gerekse kızakla kayarak eğlenceli bir gün geçirdi.

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda eğitim gören kursiyerler, Esenyurt’ta bulunan Snowpark’a gezi düzenledi. Eğitmenlerin de eşlik ettiği etkinlikte, katılımcılara bot, mont ve eldiven gibi uygun kıyafet ve ekipmanlar verildi. Sonrasında görevliler kursiyerlere nasıl kayak yapılacağı gösterdi. Engellilerden bir kısmı kayak için kullanılan platformda kızakla kayarken bir kısmı da kar topu oynamayı tercih etti.

Etkinlikler kapsamında duyu algı eğitimi alan minikler de Başakşehir’de bir AVM’de keyifli bir gün geçirdi. Hafta içinde son olarak yapılan İllüzyon Oyuncak Müzesi gezisinde de renkli görüntüler yaşandı. Engelliler, kendilerine bu imkanı sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.

Engelli Kursiyerlerin Eğlenceli Kızakla Kayak Keyfi

Cumhuriyet Bayramı Bağcılar'da Coşku İle Kutlandı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve “Nabız” şarkısıyla popüler olan Burak Bulut ile Kurtuluş Kuş’un sahne aldığı Cumhuriyet Konseri’nde Bağcılarlılar, coşku dolu dakikalar yaşadı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da katıldığı şölende başarılı gençler de ödüllendirildi.

Cumhuriyet Bayramı Bağcılar'da Coşku İle Kutlandı

Bağcılar'da Dantel Böceği Alarmı

Bağcılar Belediyesi ekipleri, İstanbul’da görülen ve “Amerikan tahtakurusu” olarak da bilinen dantel böceğine karşı harekete geçti. Ekipler, yaşanabilecek olası bir böcek istilasına karşı ilaçlama başta olmak üzere bütün tedbirleri aldı.

İstanbul’da anavatanı Kuzey Amerika olan “Dantel Böceği” alarmı yaşanıyor. Yakından bakıldığında kanat bölgesi dantele benzediği için 'dantel böceği' adını alan böcek türü son günlerde farklı bölgelerde sık görülmeye başladı. İnsan vücuduna ve bulduğu her yüzeye yapışarak rahatsızlık veren bu böcek türü, vatandaşları da tedirgin ediyor. Uzmanlar, 5 milimetreden daha kısa olan bu canlıların yaprakların hücre içi sıvısını emerek beslendiklerini ve bitkilerin fotosentezini olumsuz etkilediklerini söylüyor.

Birçok ilçede etkili olan böcekle ilgili Bağcılar’da herhangi bir şikayet gelmedi. Ancak olası bir tehlikenin önüne geçmek için Bağcılar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, parklarda böceğin yaşayabileceği ağaçların gevşek kabukları ve yaprak altlarını ilaçladı. Ayrıca gelebilecek ihbarlara da anında müdahale edecek.

İlaçlama faaliyetleri sürüyor

Bütün zararlı böcek türlerine karşı ilaçlamaların sürdürüldüğünü söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Şu anda ilçemizde bir sıkıntı görülmüyor. Mesai arkadaşlarımız ilaçlama faaliyetlerini periyodik aralıklarla sürdürüyor” dedi.

Bağcılar'da Dantel Böceği Alarmı

Bağcılar Belediyesi ekipleri, İstanbul’da görülen ve “Amerikan tahtakurusu” olarak da bilinen dantel böceğine karşı harekete geçti. Ekipler, yaşanabilecek olası bir böcek istilasına karşı ilaçlama başta olmak üzere bütün tedbirleri aldı.

Bağcılar'da Dantel Böceği Alarmı

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image