Mescid-i Aksa diye Kubbetü's-Sahra'ya Bakıyoruz

Mescid-i Aksa Diye Kubbetü's-Sahra'ya mı Bakıyoruz.

Pek çok Müslüman, Mescid-i Aksa'yı o resimlerde hep gördüğümüz "altın sarı kubbeli" olan yer olarak biliyor. Halbuki Mescid-i Aksa, o sarı kubbeli olan mescit değil! Altın sarı kubbeli olan mescid, Mescid-i Aksa'nın hemen yanındaki "Kubbetü's-Sahra" mescidi.

Mescid-i Aksa, Kubbetü's-Sahra'ya nazaran çok daha gösterişsiz, gri kubbeli bir yapıdır. Bir çok müslümanın evine Mescid-i Aksa diye asılan Kubbetü's-Sahra resmi. Gerçek Mescid-i Aksa resmi. Kubbetü's-Sahra, diğer adıyla Hz. Ömer Camisi, Hz.Muhammed sav.'in mirâca çıkarken bastığına inanılan kayanın üzerine inşa edilmiştir; "Sahra" kelimesi de kaya anlamına gelir ve Kubbetü's-Sahra isimlendirmesi, bu kayaya binâen verilmiştir. Ancak dünyada hâlâ birçokları tarafından Mescid-i Aksa olarak bilinen sarı kubbeli mabet, işte bu mabettir. Gerçekte Mescid-i Aksa, Kubbetü's-Sahra'nın kıble tarafında bulunan daha büyük ve geniş bir mabettir.

Peki, çoğumuz neden bu gerçeği bilmiyoruz; ya da neden bu iki mescidi ayırt etmiyoruz? Belki de doğru soru, birbirine bu kadar yakın iki "farklı" mescidin varlığından haberimiz var mı ve biz neden bu iki farklı mescidi "aynı yer" olarak algılıyoruz? Bu tamamen bir aldatmacanın arka planı. Yani aslında biz, bize ne gösteriliyorsa ona inanıyoruz. Siyonist medya bize Mescid-i Aksa fotoğrafları diye sarı kubbeli Kubbetü's-Sahra'yı ezberletiyor?

Peki, bu işin arkasında kim var? Mescid-i Aksa diye Kubbetü's-Sahra resimlerinin ezberletilmesi kimin işine gelir? E, tabii ki Kubbetü's-Sahra'yı ön plana çıkarıp, Müslümanların değer verdikleri Mescid-i Aksa'yı arka plana itip şaşırtmacayla sanki hiç yokmuş gibi göstermek isteyenin isine gelir. Bunu yapan kim olabilir? Tabii ki Siyonistler! Siyonistler, Müslümanların Mescid-i Aksa'sını, kendilerinin yani Yahudilerin mescidi olarak lanse ettikleri Kubbetü's-Sahra olarak gösteriyorlar. Bunu ne için yapıyorlar? Çünkü, Müslümanların Mescid-i Aksa'sını yıkmak, Filistin ya da daha doğrusu "Vaadedilmis Kutsal Topraklar"a olan hâkimiyetlerini tamamlamak, Müslümanlara ait en ufak bir iz bırakmamak ve de en önemlisi, Mescid-i Aksa'yı yıkarken Müslümanlardan çok fazla tepki almamak için.

İsrail, Mescid-i Aksa'nın altında tünel kazıyor. Mescid-i Aksa'yı normal yollarla yıkamadıkları için, alttan kazıyorlar ki kendi kendine yıkılsın. İsrail, bu yıkımla neyi hedefliyor? Bu sorunun cevabı Kuran'ın Bakara Suresi'nde saklı: "Peygamber onlara şunu da söylemişti: - Talut’un, Musa’ya verilen Tabut’u/sandığı getirmesi padişahlığın alametidir. O Tabut'ta, Rabbiniz tarafından size manevi bir kuvvet ve Musa ailesiyle Harun ailesinin arkaya bıraktıkları Tevrat levhalarından arta kalanlar vardır. Melekler onu taşıyacaktır. Şüphesiz ki bu Tabut’un size gelmesi, peygamberin sözünün doğruluğuna delildir, eğer iman getirenlerdensiniz.” Daha açık olmak gerekirse, Mescid-i Aksa'nın altında inanılmaz ve paha biçilmez bir mânevî hazine saklı. İşte Yahudiler, bu hazineleri elde etmek için çirkin bir yolla Mescid-i Aksa'yı yıkıyorlar; ama her şeyin bir sahibi var ve Mescid-i Aksa da sahipsiz değildir. Elbette, onu koruyan Allah'tır! Simdi, neden Siyonistlerin Mescid-i Aksa diye kendi mescitleri olarak lanse ettikleri Kubbetü's-Sahra'yı bize gösterip ezberlettiklerini daha iyi anlıyoruz.

Mescidi Aksa

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir