Bosnalı Öğrenciler Bağcılar'da Misafir Edildi

Bağcılar Belediyesi’nin ortağı olduğu “Kardeş Okul” projesi kapsamında Bosna Hersek Zenitsa Musa Kazım Çatiç İlkokulu’ndan gelen 9 öğrenci Bağcılar’da ağırlandı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı makamında ziyaret eden Boşnak öğrenciler, “Bağcılar’a ilk kez geliyoruz. Burada öğrencilere yönelik çok güzel çalışmalarınız var” dedi.

Türkiye ile Bosna Hersek’teki okullarda sosyal, kültürel ve eğitime yönelik çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla imzalanan “Kardeş Okul” projesi kapsamında Bosna Hersek Zenitsa Musa Kazım Çatiç İlkokulu’nda okuyan 9 öğrenci İstanbul’a geldi. 3 gün şehir turu yapacak olan öğrencileri kardeş okul Bağcılar Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencileri tarafından karşılandı.

Bosnalı Öğrenciler Bağcılar'da

“Yapılacak ne olursa her zaman yapmaya hazırız”

Öğrenciler program çerçevesinde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı makamında ziyaret etti. Öğrencilerle tek tek tokalaşan ve onları ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Çağırıcı, “Bosna bizim için çok önemli. Uzun süre birlikte yönetilmiş toplumuz. Ülkelerimizin ismi farklı olsa da aynı milletin ve dinin mensubu insanlarız. Bosnalıları biz Aliya İzzetbegoviç’in emaneti olarak görüyoruz. Yapılacak ne olursa her zaman yapmaya hazırız” dedi.

Söz alan bir öğrenci, “Bağcılar’a ilk kez geliyoruz. Burada öğrencilere yönelik çok güzel çalışmalarınız var” dedi. Öğrenci kafilesine 1 müdür, 2 öğretmen ve 2 veli de eşlik etti. Misafir okul müdürü Esad Corovic, “Bosna’ya yaptığınız hizmetleri biliyoruz. Bundan dolayı size teşekkür ediyoruz. İnşallah çok daha güçlü olursunuz” diye konuştu. Ziyaretin sonunda Corovic ve Başkan Çağırıcı karşılıklı hediyeleştiler.

İstanbul’da 3 gün kalacak 9 öğrenci, kardeş okul olan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’nda okuyan 7 öğrencinin evinde kalacak. Öğrenciler İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir