DÜNYA KURAN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA ŞAMPİYONLARI KURAN ZİYAFETİ VERDİ

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Kur’an Gecesi” programında aralarında Güzel Kuran Okuma Dünya 1.’si Bünyamin Topçuoğlu ve 2.’si Recep Yasan’ın da bulunduğu hafızlar berrak sesleriyle Kur’an ziyafeti verdi. Duygu dolu anların yaşandığı alanda okunan Kur’an, dinleyenlerin hem gönüllerini titretti hem de kalplerinin pasını sildi.

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından mübarek ayın atmosferine uygun önemli bir etkinlik düzenlendi. Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen “Kur’an Gecesi” isimli programa ilçe sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Aralarında Rusya’daki Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Dünya 1.’si olan Fatih Camii imamı Bünyamin Topçuoğlu, Hırvatistan’daki yarışmada Dünya 2.’si olan Fatih Camii İmamı Recep Yasan ile Eyüp Sultan Camii İmamı Erhan Mete ve Yavuz Sultan Camii İmamı Aziz Hardal sahneye çıktı.

“Ramazan anlamına ve manevi havasına uygun bir gece yaşadık”

Kur’an- Kerim seslerinin yükseldiği alanda vatandaşlar, Tin ve Asr suresinin tamamını Ali İmran, İnfitar, İnsan ve Maide surelerinden ise ayetler okuyan hafızları huşu içinde dinledi. Özellikle dünya 1.’si imam Bünyamin Topçuoğlu ve dünya 2.’si Recep Yasan, berrak ve yalın sesleriyle dinleyenleri Kuran’ın içine çekti.

 İmamların sık sık getirdiği salavatlara alandaki vatandaşlar da eşlik etti. Program sonunda İslam aleminin birliği, huzuru, kardeşliği ve barışı için toplu bir şekilde dua edildi.

Bağcılarlılar’a eşsiz bir gece yaşatan din görevlilerine teşekkür eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Ramazan ayının anlamına ve manevi havasına uygun bir gece yaşadık. Kitabımız Kuran-ı Kerim’i böyle güzel seslerden dinlemek bizi derinden etkiledi adeta yenilendik. Allah yaptığımız dualarımızı kabul eylesin” dedi.

Kur’an Gecesi

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir