Çarşamba, 21 Kasım 2018

Bağcılar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Destanı etkinliklerinin 5’inci gününde binlerce Bağcılarlı, Kirazlı Metrosu etkinlik alanına kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’daki programlarını canlı izledi. Bağcılarlılar, gecenin özel misafiri ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’yla beraber dua etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Bağcılar Belediyesi tarafından Kirazlı Metro İstasyonu etkinlik alanında başlatılan programda 5’inci gün geride bırakıldı. Her akşam yoğun ilgi gören etkinlik alanı dün gece yine doldu taştı.

Saat 21.00’de başlayan programa İstanbul Vali Yardımcısı ve Bağcılar Kaymakam vekili Osman Ateş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, 15 Temmuz Gazileri ve vatandaşlar katıldı. Dev ekranda şehitler anitı açılışı

“İNSANIN ZORUNA GİDİYOR”

Her gece özel konukların misafir edildiği 15 Temmuz etkinliklerinin dünkü konukları ise Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yalçın Topçu ve ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’ydu. Başkan Çağırıcı yaptığı konuşmada, “ Ülkemizde manevi değerler ayağa kalkmaya başladığında bu milletin asıl sahipleri nefes aldığında hep birileri bu ülkeye darbe yapmaya katlılar. Alsında hedefleri belliydi. Düşman belliydi düşman diyorduk. Ama içimizdeki hainlerde bunu yapınca işte o zaman insanın zoruna gidiyor. Onlar için çok dua ettik. ‘Ya Rabbi ıslah et’ diye bundan sonraki duamız Yarabbi kahrı perişan eyle olacak” dedi.

Topçu ise “Daha evvel Çanakkale’de dedelerimizin karşısına dikildikleri gibi 15 Temmuz’da da bizlerin karşısına dikildiler. O gün onların önünde Abdülhamid Han vardı, 15 Temmuz’da da Recep Tayyip Erdoğan vardı” şeklinde konuştu.

“DEV EKRANDAN CANLI YAYIN İZLETİLDİ”

Konuşmaların ardından Başkan Çağırıcı, Yalçın Topçu’ya, ‘’Öğrencilerin gözüyle 15 Temmuz’’ ve ‘’Başkomutanımıza mektuplar’’ isimli kitapları takdim etti. Katılımcılar tarafından coşkuyla karşılanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da 15 Temmuz şehitlerini andıktan sonra toplu bir dua yaptı. Alandaki vatandaşlar Hatipoğlu’nun duasına hep bir ağızdan “Amin” dedi.

Etkinlik alanına kurulan dev ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’dan 15 Temmuz açılışları canlı olarak yayınlandı. Önce saat 22.13’te Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine yapılan “Şehitler Anıtı” açılışı, ardından gece 03.30’da Gazi TBMM önündeki tören canlı olarak izlendi. Alandaki vatandaşlar, tüm Türkiye’yle beraber Erdoğan’ın konuşmasını dinleyip alkışladı. Ellerinde bayraklar sallayan binlerce Bağcılarlı, şehitlerin adı söylenerek yapılan yoklamaya ise yüksek sesle “Burada” diye yanıt verdi.

Gecede 15 Temmuz Destanı’nı anlatan tiyatral canlandırma yapıldı. Ayrıca okudukları şiir ve türkülerle büyük alkış alan Bilge Evi öğrencileri, duygu dolu dakikalar yaşanmasına da neden oldu.

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi