Cumartesi, 20 Ekim 2018

Bağcılar Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleyişe katılan güvenlik uzmanı Mete Yarar, Yerli ve Milli Savunma Sanayi’nin geldiği nokta üzerine önemli bilgiler verdi. Savunma sanayindeki başarının nedeninin Türkiye’nin 4 misli büyümesi olduğunu söyleyen Yarar, “Bu ülkeyi büyütmek istiyorsanız güçlü orduya sahip olmak istiyorsanız yapacağınız şeylerden biri güçlü bir Türkiye’niz olması lazım. Güçlü ordu güçlü Türkiye yapmaz ama güçlü Türkiye güçlü ordu yapar” dedi.

 

Bağcılar Belediyesi  geleneksel hale getirdiği Gönül Sofraları’nı dün akşam Merkez Mahallesi ve Çınar Mahallesi’nde kurdu. Merkez Mahallesi Aile Parkı ve Çınar Mahallesi Çınar Camii bahçesinde kurulan masalar iftara saatler kala doldu. Aynı masayı paylaşan ancak birbirini tanımayan ilçe sakinleri birbiriyle tanışıp kaynaştı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de iftar programında Bağcılarlı hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Çağırıcı ve Öztürk mahallelilerin yanına gidip onlarla sohbet etti ve fotoğraflar çekildi.

“Gönül sofralarımızın amacına ulaştığını görüyoruz”

Sokak iftarlarına gösterilen ilgiden memnun kaldığını söyleyen Başkan Çağırıcı, “Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine kadar ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımızı aynı masa etrafında görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Görüyoruz ki gönül sofralarımız amacına ulaşarak milletimizin birliğini sağlıyor. Siz aynı sofrayı paylaştıkça hiçbir düşman bizi bölemeyecektir. Allah bizi birbirimizden ayırmasın” dedi.

Ezanın okunmasının ardından yapılan duayla mahalle sakinleri hep beraber oruçlarını açtı. İftarlarını yapan ilçe sakinleri Ramazan etkinliklerine katılmak için yanlarına çocuklarını alıp Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’na gitti. Çocuklar için düzenlenen tiyatro gösterisi ve yarışmaların ardından güvenlik uzmanı Mete Yarar sahneye çıktı.

“Projeleri bitirmemizin nedeni Türkiye’nin 4 misli büyümesidir”

Sohbet havasında geçen programda Yarar, “Yerli ve Milli Savunma Sanayi” konusunda merak edilenleri anlattı. Türkiye’nin geliştikçe savunma sanayinin de güçlendiğini söyleyen Yarar, “ Bu ülkenin kaynakları arttıkça savunma sanayine ayrılan para da artıyor. Bugünlerde bu kadar projeyi bitirmemizin sebebi Türkiye’nin yaklaşık 4 misli büyümesidir.  Geçen sene savunma sanayine ayrılan paranın miktarı 18 milyar dolar. Bu parayı ayırabilmen için Türkiye’nin 800 milyar dolar civarında büyüklüğü yani cirosu olması lazım. Türkiye büyüdüğü için bu kadar işi başarabiliyor. Bir kez daha söylüyorum yerli ve milli olmak isteyebilirsiniz ama o günkü şartlarınız size ne kadar verirse o kadar yaparsınız. Bu ülkeyi büyütmek istiyorsanız ve güçlü orduya sahip olmak istiyorsanız yapacağınız şeylerden biri güçlü bir Türkiye’niz olması. Güçlü ordu güçlü Türkiye yapmaz ama güçlü Türkiye güçlü ordu yapar” dedi.

Yarar soru-cevap şeklinde devam eden söyleşisini şu sözlerle bitirdi: “Yerli ve milli adamlara ihtiyacımız var. Bu ülkede yerli ve milli olan herkese bedel ödettiler. Türkiye’nin dışarıya hayır diyebilecek yeterlilikte ve dik duracak adamlara ihtiyacı var. Savunma sanayini ancak böyle kurabiliriz”

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi