Terörle mücadelede gerçekten çok önemli mesafeler alındı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Terörle mücadelede gerçekten çok önemli mesafeler alındı" dedi

Yılmaz, AK Parti hükümetlerinin son 15 yılda çok büyük çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, bunlar sayesinde Türkiye'nin hızla ilerlediğini, Türkiye'yi 2023'e taşıyacak çok önemli reform alanları belirlediklerini ve her bir alana ilişkin hazırladıkları planlarının terör örgütlerinin Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimiyle engellenmeye çalışıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu, milletini arkasına alarak bu müdahaleleri bertaraf etmesiyle Türkiye'nin bugünlere geldiğini anlatan Yılmaz, Türkiye'yi çok daha parlak bir geleceğin beklediğini kaydetti.

"Halkın darbecileri alt ettiği bir ülke olduk"

AK Parti ile hem demokraside hem de ekonomide büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığını işaret eden Yılmaz, gerçekleştirdikleri yasal düzenlemeler sayesinde Türkiye'de demokrasi standardının yükseldiğini vurguladı.

Yılmaz, "Her şeyden önemlisi AK Parti vesayetçi anlayışı tasfiye etti. İşte en son 15 Temmuz’da gördüğümüz gibi artık Türkiye darbelerin başarılı olduğu bir ülke olmaktan çıktı. Darbecilere halkın direndiği ve halkın darbecileri alt ettiği bir ülke olduk." diye konuştu.

En büyük hedeflerinin demokrasi standardını daha ileriye taşımak olduğunu vurgulayan Yılmaz, hükümetlerinin 2002 yılında 230 milyar dolar olan Türkiye ekonomisini 800 milyar dolara çıkarmayı başardığını, Türkiye ekonomisinin nominal olarak dünyada 17, satın alma gücü paritesine göre de 13. büyük ekonomisi olduğunu bildirdi.

cevdet yılmaz

Kaynak: http://www.akparti.org.tr/site/haberler/terorle-mucadelede-gercekten-cok-onemli-mesafeler-alindi/101949#1

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir