İstanbul'un Fethi'nin 567. Yılını Kutluyoruz

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünü dolasıyla İstanbul'da bir dizi faalieyetlerle fetih kutlamaları gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği" ne katıldı. Torunuyla birlikte İstanbul Boğazı'nda Türk bayraklarıyla kendisini selamlayan teknelere el sallayarak karşılık verdi.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümü nedeniyle Bayraktar İHA, 1453TB2 uçuş koduyla Yunanistan sınırında devriye uçuşu icra etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümünü tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünü tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarihin en muhteşem zaferlerinden biri olan, bir çağ kapatıp bir başka çağ açan İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Fatih Sultan Mehmed Han başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmetle hürmetle yad ediyorum." ifadelerini kullandı.

Paylaşımda, Hz. Muhammed'in "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Fetheden komutan ne güzel komutan, ordu ne güzel ordudur." hadisi de yer aldı.

istanbulun fethi

Dünyanın Payitahtı, İstanbul'u bizlere hediye eden, yurt kılan Efendimizin(s.a.s)'in müjdesine Nail olmuş ,cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han ve onun yiğit askerlerini rahmet ve minnet ile yad ediyoruz

İstanbul'un fethi'nin 567.yılı mübarek olsun.