Cumartesi, 20 Ekim 2018

Eski Milli Futbolcu ve Teknik Direktör Oğuz Çetin, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Spor Söyleşileri” programında öğrencilerle bir araya geldi. Fenerbahçe’nin kötü gidişatını değerlendiren Çetin, “Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasındaki yarış camiayı yıpratıyor. Seçim nedeniyle Fenerbahçe’de birlik kayboldu. Aykut hoca yükü yüklenmiş sırtına gidiyor, herkes keyfine bakıyor” dedi. Çetin, şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak ise "Şampiyonluk favorim Galatasaray” diye konuştu.

Fenerbahçe ve Milli Takım’ın emektar kaptanlarından spor yorumcusu Oğuz Çetin, Bağcılar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği “Spor Söyleşileri” programına katıldı. Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi’nde yapılan programa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Oğuz Çetin, konuşmasına Almanya’dan Türkiye’ye uzanan hikayesini anlatarak başladı. Çetin, “88’de Fenerbahçe’ye transfer oldum. Spor yaşamım boyunca adım hiç sansasyona karışmadı. Mütevazi bir yaşantım oldu. Doğru olduğuna inandığım bir yolda yürüdüm. Geleneklerine bağlı bir aile yapısına sahibim” dedi.

Oğuz Çetin Barbaros lisesinde

“Yani Aykut hoca yükü yüklenmiş sırtına gidiyor, herkes keyfine bakıyor”

Son haftalarda aldığı yenilgiler yüzünden sıkıntılar yaşanan Fenerbahçe’nin durumunu değerlendiren Çetin şunları söyledi: "Fenerbahçe'nin bu sene özel bir durumu var. Seçim var. Aziz Başkan gibi değerli bir ismin karşısına ilk defa Sayın Ali Koç gibi çok güçlü bir isim çıktı. Böyle bir yarış olduğu zaman bir tarafı yıpratmak için camia yıpratılıyor. Yıldırım ile Koç'un bu yarışta seçimi bir kenara bırakıp Fenerbahçe menfaati için ortada olmak zorundalar. Aykut hocanın en büyük zorluğu tribünlere taraftar gelmiyor bölünmüşlük var. Seçimden dolayı Fenerbahçe'de birlik beraberlik havası kaybolmuş durumda. 2011-2012 şike senesini hatırlarsınız. Orada ortaya çıkması gereken karakterler vardı. Öne çıkan Aziz Başkan içerideydi. Aykut hoca ortaya çıkmıştı. Camia bütünlüğünü sağlamak için müthiş bir duruş sergilemişti. Bugün yine bu yarıştan dolayı kimse ortada yokken, Aykut hoca yine tek başına bir mücadele veriyor. Ama ona eşlik eden kimseyi göremiyoruz. Yani Aykut hoca yükü yüklenmiş sırtına gidiyor, herkes keyfine bakıyor. Bu böyle olmaz" dedi.

“Quaresma haddini aşmıştır”

Beşiktaş – Fenerbahçe maçında yaşanan olayda Quaresma'nın kartının tartışılamayacağını savunan Çetin "Ortada bir gerçek var. Quaresma kart görmüştür. Aslında gördüğü kartla bir maçlık olacaktı ama sonrasında Mehmet Ekici'ye yaptığı hareketten sonra konuşulacak bir şey yoktur. Sen bir oyuncuya yumruk attıktan sonra disiplin kurulu buna 3 maç mı verir, 5 maç mı verir bunun bir yorumu yoktur. Ortada bir gerçek var. Quaresma haddini aşmıştır. Olayı devam ettirerek de çok yüksek bir ceza alacaktır" dedi.

“Arda adına çok üzgünüm”

Arda Turan'ın Başakşehir'e transferin yanlış olduğunu söyleyen Çetin "Arda adına üzgünüm. Barcelona'ya kadar yükselmiş o elit seviyede oynama şansı varken, sosyal yaşantıyı daha fazla önemseyip, orada mücadele etmeyip, Türkiye'ye geldiğinde de Galatasaray'a gelmiyorsan ve Başakşehir'e gidiyorsan Arda adına bu çok üzücü. Bence Başakşehir adına da doğru bir hamle değil. Belki popülizm adına olabilir. Ama Arda'nın Başakşehir'de yüksek konsantrasyonla oynayıp, şampiyonluğa giden yolda Başakşehir'e inanılmaz katkılar sağlayacağını düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

“Şampiyonluk favorim Galatasaray” Şampiyonluk hakkında da konuşan Çetin "Şampiyonluk favorim Galatasaray. Gidişata da baktığımda çok net olarak ben Galatasaray'ın bu sene şampiyonluğa daha yakın olduğunu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın onun arkasından geldiğini, Başakşehir'in de tamamlayıcı olarak bu dörtlünün içerisinde yer alacağını düşünüyorum" diye belirtti.

Oğuz Çetin çıkışta öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi