Cuma, 21 Eylül 2018

Bağcılar Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Halk Meclisi Toplantısı’nda vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Modern pazar alanı” müjdesi verdi. “Sancaktepe ile Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Pazartesi ve Çarşamba pazarlarımızı Azerbaycan Dostluk Parkı içinde bulunan kapalı pazar alanına taşıyoruz. Bu sayede pazarcılarımızın imkanlarını genişletirken mahalleyi de büyük bir yükten kurtarmış olacağız” diyen Çağırıcı’nın sözleri büyük alkış aldı.

Bağcılar’da kış nedeniyle ara verilen halkla yöneticilerin bir araya geldiği demokrasinin en güzel örneği olan Halk Meclisi Toplantıları yeniden başladı. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yapılan toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Mahalle sakinleri gerek yaşadıkları sorunları anlatarak çözüm istedi ve gerekse hizmetlerden dolayı yetkililere teşekkürlerini sundu.

Pazar kurulduğu günlerde trafik probleminden gürültü kirliliğine kadar bir dizi olumsuzluklardan bahseden vatandaşların en büyük sıkıntısının sokak aralarındaki pazarlar olduğu ortaya çıktı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada “Hemşehrilerimizin fikir ve düşüncelerine başvurduğumuz toplantımızda gördük ki Pazar yerleriyle ilgili genel bir şikayet var. Bizim de bu yönde çalışmalarımız var. İlçemizdeki sokak pazarlarını otoparkı, tuvaleti, mescidi olan kapalı pazar alanlarına taşıyoruz. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar süren pazarlar yüzünden hem vatandaşımız hem de esnafımız rahatsız oluyordu. Artık bundan sonra iki taraf da nefes alacak” dedi.

Azerbaycan Dostluk Parkı

“Mahalleyi büyük bir yükten kurtaracağız”

Konuşmasının devamında ise müjdeli haberi veren Çağırıcı, “Sancaktepe ile Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Pazartesi ve Çarşamba pazarlarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte açılışını gerçekleştirdiğimiz Azerbaycan Dostluk Parkı içindeki kapalı pazar alanına taşıyoruz. Bu sayede pazarcılarımızın imkanlarını genişletirken mahalleyi de büyük bir yükten kurtarmış olacağız” dedi. Çağırıcı’nın sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı.

İki hafta sonra hizmet verecek olan kapalı pazar alanında aynı zamanda 417 araçlık otopark da bulunuyor. Temiz ve geniş olan pazar yerinde tuvalet ve mescit de yer alıyor. Pazartesi ve Çarşamba günleri pazar alanı olarak hizmet verecek olan tesis diğer 5 gün de otopark olarak kullanılacak.

Katılımcıları selamlayan AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk “Yeniden başladığımız halk meclislerinde yönetenler ve yönetilenler bir aradayız. Güzel bir gelenek olan bu toplantılara katılarak yönetime katkılarda bulunan sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Halk Meclisi Toplantısı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, kamu kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Trump Kadar Milliyetçi, Dindar, Vatansever

Ülkemize dindar kılıfı ile girmiş, verdiği zararlar belgeleriyle ispat edilmiş Rahip Brunson bahanesiyle ABD Başkanı...

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

(% 60 MESLEKİ EĞİTİM HEDEFİ NE OLDU) Lise yerleştirme sistemi açıklanırken hem Sayın İsmet YILMAZ hem...

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

Liselere yerleşecek birmilyon ikiyüzbini aşkın öğrencinin yaklaşık % 90’ı yerel yerleştirme ile liselere kaydolacak. Ancak,...

Bağcılarda boykot var

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi