15 Temmuz Mahallesine 954 Kişilik Butik Camii

Bağcılar’da 954 kişilik kapasiteye sahip Cavat Yerlikaya Camii’nin temeli törenle atıldı. Butik camilerin önemine vurgu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İstiyoruz ki mahallelerimizde böyle butik camiler oluşsun. Yakın mesafede butik camilerin çoğalması nesil için de çok önemli” dedi.

Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi’nde işadamı Cavat Yerlikaya’nın adını taşıyan caminin temel atma töreni düzenlendi. Programda konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Göreve geldiğim günden beri birçok caminin temelini attık. Allah’a hamd olsun bu Bağcılar için bir gurur. Bunlar ahirette de bizim arkamızı bırakmayacak olan hayırlardır. İnşallah en kısa zamanda bitmesi ümidiyle hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Komşularımızın talepleri vardı nasip bugüneymiş”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Komşularımızın burayla ilgili talepleri vardı nasip bugüneymiş. İstiyoruz ki mahallelerimizde böyle butik camiler oluşsun. Mahallede yakın mesafede böyle butik camilerin çoğalması nesil için de çok önemli. Vatanına, milletine ve dinine faydalı inançlı nesiller yetişmesi konusunda İnşallah Rabbim burayı da hayırlara vesile kılsın diye dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: “Camiler haftasının ruhuna uygun bir hizmeti burada yapıyoruz. İnsanların en temel haklarından olan ibadet etme hürriyetini bu ihtiyacı karşılama konusunda önemli bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun”

“Cavat Yerlikaya’nın işadamı oğlu da törene katıldı”

Konuşmaların ardından ilçe yöneticileri birlikte butona basarak Cavat Yerlikaya Camii’nin temeline ilk harcı attı. Cami, 550.91 metrekarelik bodrum kat, 289.46 metrekarelik zemin kat, 123.31 mahfil ve 667.61 metrekarelik namazgah alanına sahip olacak. Selçuklu mimarisinde inşa edilen cami tamamlandığında 954 kişi aynı anda ibadetini yapabilecek. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Cavat Yerlikaya’nın oğlu işadamı Cenk Yerlikaya, İlçe Müftü Vekili Mahmut Uzun, birim müdürleri, muhtar ve mahalle sakinleri de katıldı.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir