Reklamcılık ve Tekstil'de Amerikan Bezi saltanatı devam ediyor

Amerikan Bezi ülkemizde genellikle kaput bezi olarak da bilinmektedir. Bu kumaş bezayağı örgüde dokunan ve kasar beyazlatma yöntemi uygulanmayan bir kumaş türüdür.

Genellikle 12/1 – 16/1 Ne iplikten cm’de 15-20 sıklıkla dokunur. Amerikan bezi bir çok alanda tercih edilmesi ile birlikte diğer bez türlerine nazaran oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Bu kaliteli yapının yanında sağlamlığı ve diğer bezler ile arasındaki doku farkı oldukça büyük bir şekilde dikkat çekmektedir.

Günümüzde halen tercih edilmekte olan bez türü piyasada Amerikan Bezi ve Kaput Bezi olarak da bilinmektedir. Genişlik olarak 220 cm ve 240 cm şeklinde imal edilmektedir. Piyasada 46 tel, 34 tel, 28 tel olarak bulunmaktadır. amerikan bezi kullanım alanları

Amerikan bezinin kullanım alanları oldukça geniştir. En yaygın kullanıldığı alanlar; Afiş ve pankart işlerinde, Ev tekstilinde iç astar, kılıf ve yastıklarda iç astar olarak, makine çalışan alanlarda temizlik bezi, çuval yapımında, hububat çuvalı, reklamcılıkta bez çanta ve torba olarak kullanılır. Resim ve yağlı boya çalışmalarında da amerikan bezi kullanılmaktadır.

Amerikan bezi her sektörde farklı alanlarda kullanıldığı için uzun bir süre daha hakimiyetini gösterecek gibi görünüyor. Ekonomik fiyatı ile tekstil ve reklamcılık sektöründeki liderliğini devam ettiriyor.


Yazdır   e-Posta