Sıcaklıklar Artarken Sinekliklere İhtiyaç Artıyor

pileli sineklik

Baharın gelişi ile birlikte sıcaklarda hergün bir iki derece artış göstermekte. Sıcaklıkların artması, sineklerin de ortaya çıkması anlamına geliyor. Büyükşehirlerde yaşayanlar evlerindeki en büyük öncelikleri kapı ve pencerelerine sineklik taktırmalarıdır. Bunun nedenlerinin başında kanatlı hayvanlardan korumaktır. Özellikle yaz aylarında acil bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri sokak ve mahalleleri ilaçlamalarına rağmen mahalle aralarına atılan çöpler nedeniyle sürekli sinek oluşmakta, bu da hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Bağcılar Belediyesinin mahalle aralarına koyduğu "BURAYA ÇÖP DÖKMEK YASAKTIR" tabelasına inat, tam da tabelanın dibine çöp koyulduğu görülmektedir.

Büyükşehirin gürültüsü yanında bir de sıcaklarda bunaldığımızda evimizin pencerelerini açtığımızda kanatlı hayvanların çocuklarımıza zarar vermesini istemeyiz. Tek çözüm olarak sineklik taktırmak önceliğimiz olmaktadır. "Sineklik, kaliteli fitil ve tülden yapıldığı için yanma yapmaz, basit bir şekilde çıkarılıp kolayca temizlenebilir. Sineklik kullanışlı yapısı ve işlevi ile yaz aylarının olmazsa olmazıdır.

Sineklikler, sinek, sivrisinek ve diğer haşere türlerinin bulunduğunuz mekana girmesine engel olur. Çünkü sivrisinek insan kanını emmede çok farklı ve etkili fonksiyonlara sahiptir. Örneğin; vücudunuzun her yeri kapalı olsa ve uyuduğunuz mekân karanlık olsa bile sivrisinek en küçük bir açığınızı radarlarıyla kısa sürede farkedebilmektedir. Sivrisineklerin altı parçadan oluşan kesme, emme, delme mekanizması ısırmak istedikleri kişilere karşı onları çok tehlikeli kılmaktadır. Sivrisineğin sebep olduğu sıtma hastalığı nedeniyle her yıl milyonlarca kişi hayatını kaybetmektedir. Bundan dolayı bu tür zararlı canlılara karşı önlemimizi almalıyız ki kötü bir sürprizle karşılaşmayalım.

Yaşam kalitemizi arttırmak ve her türlü hastalıklardan korunmak için evimize sineklik taktırmalıyız. Sineklikler, dışarıdan kapalı yaşam alanlarınıza girebilecek toz ve kirli havayı engellediği için ayrı bir önem daha taşımaktadır. Siz de sıcak yaz günlerinde zararlı canlılardan ve kirli havadan korunmak istiyorsanız sineklik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir