İstoç'ta Çıkan Yangın Panik ve Zarara Yol Açtı

Bağcılar'da bulunan İSTOÇ Ticaret Merkezi'nde çıkan yangında büyük hasar meydana geldi. İstoç 7. Ada'da plastik ürünler satan bir dükkanda şu ana kadar belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında büyük maddi hasar meydana geldi. Yangın yandaki iş yerlerine sıçradı. 8 dükkanın yandığı yangında ölen ve yaralanan kimse olmaması yönünde bilgiler geldi.

Plastik ürünlerin hızlıca yanmasıyla bir anda büyüyen yangın itfaiye ekiplerinin anında müdahalesiyle söndürüldü. İstoç'taki okuyucularımızdan gelen haberlere göre yangında yandaki işyerleri ile birlikte birçok dükkan kullanılamaz hale geldi. Ayrıca İstoç yangını trafiği de olumsuz etkiledi.

Plastik ürünler satışı yapılan dükkanda çıkan yangın oradaki esnaf tarafından itfaiyeye ihbar edildi. Yapılan ihbarı ile birlikte olay yerine ulaşan Bağcılar İtfaiyesi kısa sürede yangını kontrol altına aldı ve söndürdü. Doğalgaz hatlarının İGDAŞ tarafından kesilmesi yangının büyümesine engel oldu.

Bugün Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yangın yerini ziyaret ederek bilgi aldı. Lokman Çağırıcı sosyal medyada yaptığı paylaşımda; "Dün gece gerçekleşen İSTOÇ yangını sonrasında esnaf ve iş insanlarımızı ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Allah beterinden korusun, bir daha yaşatmasın inşallah." dedi


Yazdır   e-Posta