Atatürk Vefatının 79. Yılında Bağcılar'da Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. Yılında Bağcılar’da düzenlenen törenle anıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Atatürk’ün sevdiği türkülerin de söylendiği bir anma programı gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yılı sebebiyle “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” kapsamında Bağcılar Meydan’da bulunan Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Garnizon Komutanlığı adına Piyade Albay Bahadır Selvi, siyasi parti temsilcileri, dernek yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Saat 09.05’i gösterdiğinde çalan siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından da İstiklal Marşı okundu. Kurumların Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla tören sona erdi.

“Böyle bir şanlı tarihe sahip olmanın onurunu içerisindeyim”

Bağcılar Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde devam eden anma programında İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan yaptığı konuşmada “Bu ölüm yıldönümleri bizler için yas anlamında kutlanan günler olmamalı. Bugünler düşüncelerin fikirlerin nereden nereye geldiğinin çok iyi idrak edilmesi gereken günler olduğunu düşünüyorum. Her çağda yüzyılın devlet adamı lideri çıkıyor. Allah’a hamdolsun ki 20. Yüzyılın büyük devlet adamı da bizim milletimizden çıktı. Her ne kadar savaşlarla, terörle hainlerle uğraşıyor olsak da Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çizgiden yoldan sapmadık” dedi.

0 Kasım Bağcılar'da

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Vefatının 79. Yılında Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, hayatını bağımsızlık uğruna feda eden büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin yaşaması adına canını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Böyle şanlı bir tarihe ve geçmişe sahip olmanın onuru ve mutluluğu içerisinde olduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da şunları söyledi: “Her milletin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdıran kahramanlar vardır Alparslanlar, Fatihler ve Kanuniler gibi. Atatürk bu zincirin çok sağlam halkasıdır. Atatürkçülük slogan üretmekle, geçmişe methiye dizmekle, başımız sıkıştığında ataya şikayet mektubu yazmakla olmaz. Onun planlı çalışmasını kararlı duruşunu yılmaz mücadelesini örnek almak ve uygulamakla olur”

Atatürk’ün sevdiği türkülerin de söylendiği programda resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında başarılı olan öğrencilere de hediyeleri verildi.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir