BAĞCILAR’DA BAYRAMLAŞMA COŞKUSU

Bağcılar Ailesi bu yıl da mübarek Ramazan Bayramı’nı coşkuyla karşıladı. Bayramın ilk günü Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen Geleneksel Bayramlaşma Programı’nda katılan 7’den 70’e ilçe sakini bayramlaşma programında bir araya geldi.

 

11 ayın sultanı Ramazan Bayramı’nı iklimine uygun yaşayan Bağcılarlı ilçe sakinleri, Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü de bayramlaşma coşkusu yaşadı.

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen Program bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan,  Bağcılar’da Ramazan ayını dolu dolu yaşadıklarını belirtti. İlçe sakinleriyle, yetimlerle, şehit yakınlarıyla, gaziler ve muhtarlarla aynı sofrayı paylaştıklarını hatırlatan Eldivan, birlik ve beraberlik içinde olduklarını söyledi. Eldivan, “Türkiye ve Bağcılar olarak huzur içerisinde olmamız Allah’ın bizlere nimetidir. Ramazan ayını huzur içerisinde ve hakkıyla değerlendirerek yaşamamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“130 BİN HEMŞEHRİMİZLE GÖNÜL SOFRALARINDA BULUŞTUK”

Ramazan ayında 22 mahallede kurdukları iftar sofralarında 130 bin hemşehrisiyle iftar yaptıklarını hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Ramazan ayının atmosferini en iyi şekilde değerlendirmeye gayret ettiklerini söyledi. Oruç ve namaz ibadetlerini huzur içerisinde yerine getirdiklerini ve Ramazan Etkinlik Alanında her yaştan hemşehrisine yönelik kültürel etkinlikler düzenlediklerini de vurgulayan Çağırıcı, kardeşlik ve dayanışma duygusuyla dolduklarını anlattı. Ramazan ayında da yine İslam coğrafyasında kan aktığını hatırlatan Çağırıcı, “Maalesef bugün dört bir tarafımız ateş içerisinde. Müslüman kardeşlerimiz Myanmar, Suriye, Filistin’de var olma mücadelesi veriyor. Dualarımızı onlara gönderiyoruz. Her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bağcılarda bayramlaşma

“KOMŞULUK VE YARDIMLAŞMA DUYGUSU TEKRAR TECELLİ ETTİ”

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise Ramazan ayında komşuluk, yardımlaşmanın tekrar tecelli ettiğini, bayramlaşmanın ne anlama geldiğinin de yine en iyi şekilde anlaşıldığını kaydetti. Ramazan ayı öncesinde olduğu gibi yine İslam coğrafyasında kan aktığını da hatırlatan Öztürk, Türkiye’nin her zaman onların yanında olduğunu kaydetti. Öztürk, “Türkiye güvenli bir limandır. Ülkemize karşı yapılan kalkışmalara birlik ve beraberliğimiz mani oldu. Bu aziz millet her zaman sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor” dedi. 22 Mahalle Muhtarı adına konuşan Demirkapı Mahallesi Muhtarı Muammer Açan da davetlilerin bayramını tebrik etti.

Davetliler daha sonra İlçe Müftüsü Musa Uzun’un yaptırdığı duaya hep birlikte ‘amin’ dedi.

Programa Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Bağcılarlı katıldı.