Bağcılar Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı hazırlıklarına devam ediyor.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’ndan kıdemli Strateji ve Bütçe Uzmanı Ali Karagöz tarafından yapılan Stratejik Yönetim Çalışmasında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, birim müdürleri ve müdürlük temsilcileri ilçede ekonomiden sosyal yaşama kadar gelecekte yapılacak faaliyetleri kapsayan yol haritası çizildi.

1992 yılından bu yana “Şehir bilinci yüksek, çağın hayat standartlarına sahip örnek bir kent oluşturmak” vizyonuyla çalışan Bağcılar Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı hazırlıklarına başladı. Bu amaçla Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve müdürlük temsilcilerinin katıldığı stratejik yönetim çalışması programı düzenlendi. Bağcılar Belediyesi

Kıdemli Strateji ve Bütçe Uzmanı Ali Karagöz, yetkililere sunum yaptı

Bağcılar Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen toplantıya kıdemli Strateji ve Bütçe Uzmanı Ali Karagöz de konuk oldu. Karagöz, Kurumsal Stratejik Planlama”, “Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu”, “Belediye Mevzuatı”, “Stratejik Yönetim Döngüsü”, “Stratejik Planların Temel Bileşenleri” ve “Katılımcılık” konularında sunum yaptı.

Planlamanın önemine ve vizyon konusuna kadar pek çok konuda bilgiler verildi

Gün boyu süren çalışma programında Belediyeler için Stratejik Planlama Rehberi başta olmak üzere, stratejik planlama sürecinde atılacak adımlara, durum analizi ve planlamanın önemine ve vizyon konusuna kadar pek çok konuda bilgiler verildi. Yeni stratejik plana göre önümüzdeki 5 yıl için öncelik verilecek faaliyet ve projeler de toplantı gündeminde yer aldı.