Bağcılar'da PTT Şubeleri Güvenlik Nedeniyle Kapatıldı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Koronavirüs Salgını nedeniyle PTT şubelerindeki yığılmaları ve kuyrukları önleyemeyen PTT İstanbul'daki tüm şubelerini kapatma kararı aldı. Haber ekibimiz Bağcılar Merkez Mahallesi'ndeki büyük PTT şubesinde durum tesbiti yaptı. Önceki günlerdeki muhteşem kuyruktan hiçbir eser yoktu. Gelen vatandaşların geri döndüğü, bazılarının ise emniyet görevlilerinden bilgi aldıktan sonra evlerine geri dönmek zorunda tesbit edildi.

İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü, sosyal yardımların, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle evlere yapılacağını bildirdi. Haber ekibimiz, Bağcılar bekçilerinin maaş dağıtımı için görevlendirildiğini, Bağcılar Emniyet Müdürlüğü önünde toplanıldığı bildirdi.İstanbul Caddesinde servis araçlarıyla bekçilerin büyük bir yoğunluk oluşturduğu, bekçilerin görevlendirildikleri mahallelere yönlendirildikleri görüldü.

PTT bağcılar

Başmüdürlükten yapılan açıklamada, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerinde yaşanan yoğunluğun, çalışanların ve müşterilerin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla yarından itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinde ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı alındığı belirtildi.

Musta eldivan twit

Açıklamada, bu süreçte sosyal yardım ödemelerinin, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte evlere yapılacağı kaydedildi.

Kapatılmayan iş yerlerinde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetin durdurulabileceği aktarılan açıklamada, "Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz." denildi.