Din Görevlilerine Madde Bağımlılığı Semineri Verildi

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi 'nde madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık uyandırmak için seminer düzenlendi. Seminere İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler katılarak bilgiler verdi.

Din görevlilerimizin görev yaptıkları bölgelerde madde ve alkol bağımlılığı konusunda sayıların artması nedeniyle seminer düzenleyerek farkındalık oluşturmak hedefleniyor. İlçedeki Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi 'nde yapılan seminere İlçe Müftümüz Celal Büyük, Şube Müdürü Mahmut Uzun, Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.

Seminer kapsamında, bağımlılarla ile ilgili suçlarla karşı karşıya olan personele, sahada karşılaşacakları zorluklarla birlikte, madde bağımlılarına nasıl yaklaşmaları gerektiği ve madde bağımlıları ile karşılaşıldığında neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verildi. Bu amaçla suçlu davranışını nasıl yönlendirileceği konusunda personellerle interaktif çalışmalar yapılırken, bağımlılara yaklaşımda evrensel bir standart geliştirilmesi üzerine de eğitim verildi.

madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık uyandırmak için

Seminer veren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görev yapan polislere Bağcılar İlçe Müftülüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.


Yazdır   e-Posta