Cuma, 21 Eylül 2018

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 7. yılında Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. İmam hatipli gençlerin yoğun ilgi gösterdiği anma etkinliğinde gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş ve ÖNDER Kurucu Başkanı İbrahim Solmaz, siyasetten kişiliğine kadar her yönüyle Erbakan’ı ve 28 Şubat sürecinde yaşananları anlattı.

Bağcılar Belediyesi ve BAGİMDER (Bağcılar İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği) tarafından ömrünü Türkiye’nin aydınlık geleceği için mücadele içinde geçiren eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bir anma programı düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde Kuran-ı Kerim okunarak başlayan etkinlikte gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş ve ÖNDER Kurucu Başkanı İbrahim Solmaz, çok yakından tanıdıkları Necmettin Erbakan’ın özel hayatını, siyasetçi kişiliğini, 28 Şubat postmodern darbesini anlattı. Bağcılarlı İmam Hatipliler Erbakan'ı Unutmadı

“Ezilen insanların insanca yaşayabileceği bir dünya kurma hayali vardı”

Erbakan’ın ömrünü adadığı hayalinden bahseden Kızıltaş, “Erbakan Hoca liseden başlayıp bütün hayatını bu ülkenin ve çevresindeki İslam ülkelerinin kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlamak ve Müslüman olsun olmasın dünya üzerindeki bütün ezilen insanların insanca yaşayabileceği bir dünya kurma hayalindeydi. Bütün ömrünü ufukta gözünü diktiği bu hedefe ulaşmak için harcadı. Erbakan hocayı her hatırladığımızda rahmet okumamız gerektiğini düşünüyorum. Erbakan hoca farklı bir insandı onun gibi olmak zordur ama onun gibi olmak için gayret göstermek de fayda var” dedi.

Solmaz da Erbakan’la ilgili olarak “Rahmetli Erbakan imam hatiplilerin ve maneviyatlı gençlerin yetişmesi noktasında çok büyük emekler verdi. Bugün maneviyatıyla donanımlı bir nesil ülkeyi idare ediyorsa bunun sebebi Erbakan’dır” dedi.

“Dindar insanların eline taş, sopa, silah almasının önüne geçti”

Programın ikinci bölümünde ise 28 Şubat sürecinde yaşananlar konuşuldu. Solmaz, bu zorlu dönemle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu süreç içerisinde çok büyük badireler yaşandı. Erbakan hoca dindar insanların eline taş, sopa, silah almasının önüne geçti. Eğer 28 Şubat’ta dindar insanlar olarak biz elimize silah alsaydık ülkede kan gövdeyi götürürdü. Kendisi çok büyük zulüm görmesine rağmen geleceğin aydınlık olacağını düşünerek birçoğuna tahammül etti. Refah partisini kapatarak imam hatip neslinin önünü kesmek istediler. 28 şubatın temelini oluşturan asıl konu buydu. FETÖ kendini 28 Şubat’ta da gösterdi. ‘Eğitim kesintisiz olabilir imam hatiplerin orta kısmı kapatılabilir bu dünyanın sonu değildir’ diyerek MGK’yı savundu. İmam hatiplerin orta kısımlarını kapatan FETÖ’dür. FETÖ’nün hain olduğu o günden belliydi”

"Milli görüşün milli duruşla taçlandırıldığı bir dönem yaşıyoruz”

“28 Şubat inanan insanların ve inançlarına değer veren insanların üzerinden silindir gibi geçmiş bir süreçti. Bugünden bakıldığında pek anlaşılamaz ama o dönemlerde aklın mantığın insan hafızasının alamayacağı şeylerle karşılaşıyorduk. Bunları yaşamayanlara bilmeyenlere anlatmak zor” diyen Kızıltaş, konuşmasını gençlere yaptığı “Şu anda farklı bir Türkiye’de hayal edemeyeceğimiz şeyleri yaşıyoruz. Bu güzellikleri korumak için çok çalışın. Allah korusun ayaklarınız kayarsa bir daha elinizden tutacak kimse bulamazsınız. Ne kadar iyi olursanız geleceğin Türkiye’si de o kadar iyi olacaktır” uyarısıyla bitirdi.

BAGİMDER Genel Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez de “Erbakan hocam dünyada ve İslam ülkelerinde bir yol haritası çizen, yön belirleyici olan hocamızdı. Bugün baktığımız zaman milli görüşün milli duruşla taçlandırdığımız bir dönem yaşıyoruz. Allah ondan razı olsun iyi ki vardı. Allah rahmet eylesin” dedi.

Anma programına İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk ve imam hatipli öğrenciler katıldı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Trump Kadar Milliyetçi, Dindar, Vatansever

Ülkemize dindar kılıfı ile girmiş, verdiği zararlar belgeleriyle ispat edilmiş Rahip Brunson bahanesiyle ABD Başkanı...

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

(% 60 MESLEKİ EĞİTİM HEDEFİ NE OLDU) Lise yerleştirme sistemi açıklanırken hem Sayın İsmet YILMAZ hem...

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

Liselere yerleşecek birmilyon ikiyüzbini aşkın öğrencinin yaklaşık % 90’ı yerel yerleştirme ile liselere kaydolacak. Ancak,...

Bağcılarda boykot var

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi