Zorlama Aşıya Karşı "Büyük Uyanış Mitingi" - Davetlisiniz

11 Eylül 2021 'de Maltepe Miting alanında saat 15:00 - 18:00'de Büyük Uyanış Mitingi düzenleniyor. Güvenilirliği ispatlanmamış MRNA aşılarına karşı, "Küresel Çetelere DUR demek için" sloganıyla her şehirden insanların katılacağı büyük miting için gerekli tüm izinler alınmış durumda.

Grafenoksit içeren deneme aşamasındaki Kovid-19 aşılarına karşı 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de "Büyük Uyanış" ismiyle miting düzenlemeye hazırlanıyor. Bilim dünyasının karşı çıktığı miting için izin başvurusunu yapan Anadolu Birliği Partisi’nin Genel Başkanı Bedri Yalçın 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de yapılacağını söyledi.

Miting için oluşturulan sosyal medya hesaplarından aşı zorbalığına karşı birlik içinde hareket etme çağrıları yapılıyor. Aynı zamanda farklı şehirlerden miting için gelecek olanlara otobüsler kaldırılacağı duyuruluyor.

Ülkemizde normalleşme süreci sonrası gönüllülük esasına bağlı aşılama çeşitli genelgelerle zorlama yoluna gidildi. Kişi vücut özgürlüğünü tehdit eden, anayasaya aykırı bu zorlama genelgelere karşı 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de Büyük Uyanış Mitingi yapılacak.

Okulların başlamasıyla birlikte 81 ile gönderilen genelgelerle seyahat, okul veya birçok yere girmek için, aşı olmayanlar PCR testi yapmak zorunda. Bazı insanlar bu uygulamanın ve aşı olmaya zorlanmanın özgürlükleri kısıtladığına inanıyor. Aşı ve test karşıtları bu argümanların ışığında Büyük Uyanış Mitingi adı altında önümüzdeki günlerde büyük bir mitinge hazırlanıyor. Çok yoğun bir katılım beklenen mitinge, 1 milyon kişinin katılması bekleniyor. Bunun yanında ülkemizin tanınmış yazarları ve bazı siyasi kişilerde mitinge destek verirken, bu mitingle seslerini duyurmaya çalışacaklar.

Siyasi Haberler Gösterim: 160
Yazdır