MAHMUTBEYLİLER TARİH KOKAN SOKAKLARDA İFTAR AÇTILAR

Bağcılarlılar, Mahmutbey Mahallesi’nin doğal yapısı korunan Köyçiçi Mevkii’nde köy evleri arasında tarih kokan sokaklara Bağcılar Belediyesi tarafından kurulan gönül sofralarında iftar yaptı. Binlerce ilçe sakini, şehrin merkezinde ancak gürültü ve stresinden uzak bir şekilde huzur içinde oruçlarını açmanın keyfini yaşadı.

Ramazan ayında geleneksel hale getirilen gönül sofralarının bu seferki adresi Mahmutbey Mahallesi oldu. Bağcılar Belediyesi tarafından mahallenin eskiyi ve yeni yüzünü yansıtan iki bölgesine sofralar kuruldu. Hicret Sokak’ta Hicret Camii önüne kurulan masalar erken saatlerde 3 bin kişi tarafından dolduruldu. Günlerce birbirlerini evlerinde ağırlayan komşular bu kez muhabbetlerine açık havada devam etti.

“Önemli olan ne yediğimiz içtiğimiz değil önemli olan paylaşımlarımız”

Diğer gönül sofrası ise bugüne kadar doğal yapısı korunan Köyiçi’nde kuruldu. Köy evleri arasında çınar ağaçları altında tarih kokan sokaklara kurulan masalara özellikle gençler büyük ilgi gösterdi. Şehrin merkezinde ama stres ve gürültüsünden uzakta kurulan sofraya mahalle dışından da rağbet gösterenler oldu.

İlçe yöneticileri iftar öncesinde iki sofrada da ziyaret ettiği vatandaşların masalarını tek tek dolaşıp onlarla sohbet etti. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan yaptığı konuşmada “Bu tabloyu yaşamak herkese nasip olmaz o açıdan çok şanslıyız. Önemli olan ne yediğimiz ne içtiğimiz değil önemli olan birlikte beraber paylaşımlarımız. Bu anlamda tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul edilmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

“Hayatımın 53 yılının 42 yılı burada geçti, hep güzellikleri paylaştık”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Mahmutbeyli hemşerilerim dostlarım ve komşularımla bir arada olmaktan çok mutluyum. Hayatımın 53 yılının 42 yılı burada geçti. Hep güzellikleri paylaştık. Gönül soframıza katılarak bizleri mutlu ettiniz” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: “Gönül sofralarıyla sokak iftarlarımızla güzel bir ramazan ayı geçirdik. Bu sofralarda kardeşliğin, paylaşmanın ve muhabbetin güzel yansımalarını görmüş olduk. Mahalle sakinlerimiz soframızı bereketlendirmiş oldu”

Mahmutbey Mahallesi’nde sayıları 5 bini bulan Bağcılarlılar, ezanın okunmasıyla huzur içinde oruçlarını açtı. 

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir