BAĞCILARLI İZCİLER BOLU ALADAĞ’DAKİ KAMP YERİNE UĞURLANDI

Bolu Aladağ’daki izci kampına katılacak olan Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü üyesi 1500 izciden 115 kişilik ilk kafile bugün düzenlenen törenle uğurlandı. Çocuklarından ilk kez ayrılan anneleri üzgün gören Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Aile çocuk kampı yapacağız. O zaman beraber zaman geçireceksiniz” diyerek onları sevindirdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Bolu Aladağ Yaz İzci Kampı başladı. 25 Haziran-9 Eylül arasında gerçekleşecek kampa Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden 1500 izci katılacak.

İzcilerin gruplar halinde gideceği ve bir hafta kalacağı kampın 115 kişilik ilk kafilesini uğurlamak için Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda bir tören düzenlendi. İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, yaptığı konuşmada “Çok güzel bir bölge. Çocukların orada birkaç gün kalması onların toprağa ayağının değmesi, ormanı görmesi büyük bir şans. Çocuklar için güzel bir aktivite olacağını düşünüyorum. Hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

“Arkadaşlıklarınızı iyi koruyun birbirinizi sevin”

İzcilerin heyecanlı olduğu programda çocuklarından ilk kez ayrılan annelerin üzgün olduğunu gören Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocuklarımızın arkadaşlıklarının pekişmesi kaynaşması ve paylaşımı noktasında çok güzel bir etkinlik. Dinlenmiş olacaklar. Özellikle bilgisayar ve cep telefonundan uzak kalacaklar. Gittim gördüm çamlık içerisinde çok harika bir yer. İnşallah güzel bir kamp geçirir çocuklarımız. Arkadaşlıklarınızı iyi koruyun birbirinizi sevin. Çocuğundan ilk kez ayrılanlar var. Üzülmesinler aile çocuk kampı yapacağız. O zaman beraber zaman geçireceksiniz” diyerek onların yüzünü güldürdü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise “Anne ve babalarınızdan uzak kalıyorsunuz ama paylaşmayı birliği ve güzel ortamları bulacaksınız. Güle güle gidin hayırlısıyla geri dönün. Yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu. Program sonunda ilçe yöneticileri, anne ve babalar çocukları otobüslerle uğurladı.

 

“İlk yardım, iz takibi ve yön bulmayı öğrenecekler”

Yaşları 09-15 arasında değişen çocuklar bir hafta sürecek kamp boyunca günlük hayatın karmaşasından, teknoloji ve internetin getirdiği sanal yoğunluktan uzaklaşarak yüz yüze, sosyal ve gerçek iletişim imkânı bulacak.

Kamp sırasında ilk yardım, çadır kurma, dağcılık, balta kullanma ve odun kırma, ateş çeşitlerini öğrenme ve ateş yakma, beslenme ve yaşam, iz takibi ve yön bulma gibi eğitimler verilecek.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir