Bağcılar’da 2 Ayda 13 Bin Kişi Piknik Yaptı

Bağcılar Belediyesi’nin “Haydi Pikniğe” çerçevesinde Belgrad Ormanı Kirazlıbent Piknik alanında ilçe sakinlerine sunduğu hizmetten 2 ay içinde 13 bin kişi yararlandı. Piknik yapan vatandaşlardan kimi müzik eşliğinde halay çekerken çocuklar da oyun parklarında ve gezi alanlarında keyifli zaman geçiriyor. Torunlarıyla piknik yapan 100 yaşındaki Zerif Nine, “Piknik sayesinde temiz hava aldım. Torunlarımı izlemek de beni dinlendiriyor” dedi.

Sosyal Belediyecilik uygulamaları kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından her yaz geleneksel hale getirilen “Haydi Pikniğe” etkinliği devam ediyor. Pikniğe gitmek için Mahalle Konakları’na isimlerini yazdıran ilçe sakinleri ücretsiz servis araçlarıyla Belgrad Ormanı Kirazlıbent Tabiat Parkı ve Mesire Alanı’na götürülüyor. Belediye görevlileri tarafından temizliği yapılan, kene ve zararlı haşerelere karşı da ilaçlanan bölgede oturma yerleri de bulunuyor.

“Kimi halay çekiyor kimi yürüyüş yapıyor”

Vatandaşların piknik yapacakları alanın yanında paintball, voleybol sahası, mini golf sahası, at binme, ok atma, palyaço eğlenceleri de yer alıyor. Müziğin ritmine kendini kaptıran gençler, el ele verip uzun halay kuyrukları oluşturuyor. Piknik vesilesiyle sohbetler ediliyor komşuluk ve arkadaşlık ilişkileri güçlendiriliyor. Kimi de yorgunluklarını hamakta uyuyarak atıyor. Minikler ise yüzünü boyayan palyaçolarla eğlenceli dakikalar geçiriyor. Kirazlıbent Tabiat Parkı ve Mesire Alanı

“Torunlarımı izlemek beni dinlendiriyor”

Kirazlıbent Tabiat Parkı ve Mesire Alanı’nda 2 ay içinde 13 bin Bağcılarlı piknik yaptı. 100 yaşındaki Zerif Arslan da torunlarıyla piknik yapmak için burayı tercih edenlerden. Sevdikleriyle keyifli bir zaman geçirdiğini söyleyen Zerif Arslan, “Piknik sayesinde temiz hava aldım. Torunlarımı izlemek de beni dinlendiriyor. Bize bu imkanları sağlayan Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi. Geleneksel piknik etkinliği 31 Ekim tarihine kadar sürecek.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir