Bağcılarda Kaldırım İşgallerine Sıkı Denetim Geliyor

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Yıllardır Bağcılar'da işyerleri ve araçların sorumsuzca yaptıkları kaldırım işgallerini bu sayfalarda yayımladığımızda bizi Lokman Çağırıcı düşmanı ilan edenler Bağcılar Belediye'sinin almış olduğu bu karar karşısında ne diyeceklerini merak ediyoruz. Bağcılar'da Kaldırım İşgalleri Devam Ediyor haberimiz gibi 10 a yakın haberi yayımladığımızda sanki Lokman Çağırıcı'ya karşıyımışız gibi gösterenler acaba şimdi utanıyorlar mı?

Güneşli Mahallesi'nde Halk Meclisi toplantısındaki yaşananlar ne kadar doğru haber yaptığımızın kanıtıdır. Umarız Belediye Zabıta ekipleri aşağıda ifade edilen sözleri yerine getirerek halkın rahatsızlıklarına duyarlı olurlar.

Güneşli Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’nda mahalle sakinleriyle bir araya gelen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öneri ve istekleri dinledi. Vatandaşların kaldırımlara park edilen araçlarla ilgili şikayetlerine cevap veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, uygunsuz park yapanlara yönelik denetimlerin arttırıldığını belirterek, “Kaldırım işgaline asla taviz yok. Bu konuda mücadelemiz devam edecek” dedi.

Demokrasinin en güzel örneği olarak Bağcılar Belediyesi tarafından 26 yıldır sürdürülen “Halk Meclisi Toplantısı” ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Güneşli Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda yöneticilerle mahalle sakinleri bir araya gelerek yaşanılan sorunlarını konuştu.

Uzunöz Köyü Derneği’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kapalı pazar alanlarından kentsel dönüşüme kadar mahallede yapılan projeleri anlattı. Söz alan mahalle sakinleri hem istek ve sıkıntılarını anlattı hem de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Zabıtalar Denetimleriyle İşgalcilere Fırsat Vermiyor

Yapılan konuşmalarda vatandaşların ortak sıkıntısının “Yayalara ait olan kaldırımlara arabaların park edilmesi” konusu olduğu ortaya çıktı. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin denetimleriyle kaldırım işgalinde bulunmak isteyenlere fırsat verilmediğini belirten Çağırıcı şunları söyledi: “Kaldırım işgaline asla taviz yok. Bu konuda mücadelemiz devam edecek. Kaldırıma araç çekilmesine ve kaldırım işgaline asla izin vermeyeceğiz”

Halk Meclisi’ne İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Ekrem Saylam, Bağcılar Belediye Başkanı yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İGDAŞ ve BEDAŞ temsilcileri, Güneşli Mahallesi Muhtarı Atik Yağmur ve mahalle sakinleri katıldı.

kaldırım işgali

Bağcılar Merdan bundan sonra da kaldırım işgalleri noktasında duyarlılığını devam ettirecektir. Bizler Bağcılar Meydan ailesi olarak, her türlü haksızlığı, hak ve adalate inancımız, Bağcılar Halkına duyduğumuz saygı adına bu sayfalardan paylaşıyoruz.