Bağcılar'da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Tedbirleri Başladı

Covid-19 ile mücadele amacıyla uygulanacak yeni tedbirler saat 20.00 itibariyle devre girdi. Bağcılar'da faaliyet gösteren restoranlar, lokantalar, kafe, tatlıcı ve pastaneler artık paket servise döndü. AVM, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren sessizliğe bürünen Bağcılar sokakları, saat 9:30 dan sonra yavaş yavaş hareketlenmeye ve trafikte yoğunlaşmaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmadığı gözlemlendi.

Genelgeye göre Ana okulu ve kreşler açık olacak. Okuldan alınacak belge ile çocukların ebeveynleri sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuklarımız ve gençlerimizin ihtiyaca göre bakıcıya, aile büyüklerine, kreş̧ veya gündüz bakımevlerine gidebilmesi ve kısıtlama getirilen saat dilimleri içerisinde veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması

65 yaş ve üzeri vatandaşlar 20.05.2020 tarih ve 8206 sayılı genelge çerçevesinde ancak Seyahat İzin Belgesi almaları koşuluyla şehirlerarası seyahat edebilecek olup her türlü şehirlerarası toplu ulaşım aracına (uçak, otobüs, tren, vapur vb.) ilişkin bilet satış sürecinde Seyahat İzin Belgesinin alınmış olması şartı aranacaktır.


Yazdır   e-Posta