Fırtına İnönü Mahallesinde Çatıları Uçurdu

Dün akşam saatlerinde İstanbul'da aniden ortaya çıkan fırtına Bağcılar'da farklı adreslerde çatılar yollara, araçların üzerine uçtu. İnönü Mahallesindeki manzaranın boyutu ise korkunçtu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için yapılan fırtına uyarısı, akşam saatlerinden itibaren Bağcılar'da da etkili oldu. Aniden ortaya çıkan yağmur ve fırtına ilçede farklı noktalarda çatıları yollara savruldu. Bağcılar Kaymakamlığı ve Belediye tarafından Bağcılar'da etkili olan fırtına nedeniyle binalarının çatılarında ve araçlarda oluşan hasarlarla ilgili oluşan zararların tesbiti için çalışmalar başlatıldı.

İnönü Mahallesinde Çatıları Uçtu

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı anda ortaya çıkan fırtına nedeniyle evlerine yetişmeye çalışanlarda paniğe sebep oldu. Kısıtlama nedeniyle insanların büyük bir çoğunluğunun evlerinde olması olası bir can kaybına engel oldu.

İnönü Mahallesinde Çatıları Uçtu

İstanbul'da şiddetli rüzgar nedeni ile birçok ilçede çatılar ve tabelalar yollara uçtu, köprüde motosikletler düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan fırtına uyarısı, akşam saatlerinden itibaren etkili oldu. Kentin birçok ilçesinde çatılar, yollara savruldu. Kağıthane, Esenler, Avcılar, Küçükçekmece, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Sarıyer, Beşiktaş, Bağcılar'da apartmanların çatıları yol ve araçların üzerine düşerken, hasar meydana geldi.

İnönü Mahallesinde Çatıları Uçtu

Sert esen rüzgar nedeniyle kaldırımlara yürüyenler zor anlar yaşadı. İstanbul Caddesi'nde tramway ve metrodan çıkan yolcular ani fırtına nedeniyle şaşkınlıkla evlerine doğru kaçmaya başladı. Yağmurla birlikte başlayan fırtına sürücülere ve motokuryelere zor anlar yaşattı.


Yazdır   e-Posta