Mahmutbey Kavşakları Acil Çözüm Bekliyor

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

İstanbul'un Avrupa'ya çıkışını sağlayan tek kavşak olan Mahmutbey Kavşağı trafik yoğunluğu nedeniyle acil çözüm bekliyor. Başakşehir yolu, İstoç Toptancılar Çarşısı ve ikitelli'deki Sanayi siteleri yolu üzerinde bulunan, aynı zamanda Asyayı Avrupa'ya bağlayan Mahmutbey Kavşağı Türkiye'nin en büyük trafik yükünü taşıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden gelen araçların da bu yola yeni açılan kavşak ile bağlanması saatlerce süren trafik kuyruklarına sebep oluyor. Sabah ve akşam saatlerinde iş çıkışlarıyla artan trafikyükü trafikte şöförleri çileden çıkartıyor.

Mahmut bey gişelerinde yapılan çalışmaların iki aydan daha uzun sürede bitecek olması umutlar Kuzey Marmara Otoyoluna çevrilmiş durumda. Mahmutbey Kavşağını kullanmayacak olan bu otoyolun bir an önce bitirilmesi gerekiyor.

Mal Of istanbul

Kamyon şöförlerinin otoyol geçiş sistemlerine uygun şeride geçme talepleri Kavşağı iyice kullanılmaz hale getiriyor. Serbest Geçiş Sisteminin biran önce yapılmasını talep eden sürücüler, bu çilenin artık son bulmasını yetkililerden talep ediyor.