Bağcılar Yüzyıl Kavşağı açılarak hizmete girdi

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Mahmutbey Kavşağındaki trafik yükünü azaltmak için yapılan çalışmalara hız verildi. Bu paralelde yapılan çalışmalardan Bağcılar Yüzyıl Kavşağı hizmete açıldı. Bu yol aynı zamanda İSTOÇ yolunu açarak sisteme önemli katkılar sağlayacak.

TEM otoyolunun Tekstilkent-Mahmutbey gişeler yönü trafik yükünü azaltmak için Bağcılar'da yapılan Bağcılar Yüzyıl Kavşağı bu yolu kullanan sürücüler tarafından olumlu karşılandı.

İstanbul trafiğini rahatlatacak kavşak , TEM-Başakşehir - Bağcılar - Tekstilkent - Arnavutköy bağlantılarındaki trafik yoğunluğunu hafifletecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama göre, TEM otoyolunun Tekstilkent - Mahmutbey gişeler yönü trafik yükünü azaltmak için başlatılan Bağcılar Yüzyıl Kavşağı tamamlandı. İstoç Yolu

Hizmete alınan 2 bin 300 metre uzunluğundaki iki yönde 3 er şeritli olan birinci etapla birlikte TEM in Arnavutköy, Habipler ve Bağcılar ilçelerine bağlantısı için alternatif güzergah haline getirildi. İki adet köprülü kavşak ve bağlantı kolları yapıldı. Projenin birinci etabı 27 milyon 400 bin liraya mal olduğu bildirildi.

Proje hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye yetkilileri, aynı güzergahtaki çalışmalar kapsamında İSTOÇ a köprülü kavşak yapılacağı belirtildi. Ağustos ayında başlanacak ikinci etap çalışmalarında güzergahın bin 700 metre olacağı ifade edildi.