Avrasya Tuneli 20 Aralık 2016 Salı günü Açılıyor

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

20 Aralık 2016 Salı günü dünyada eşi benzeri olmayan Avrasya Tuneli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılacağı törenle açılacak. Denizin altından çift katlı inşaa edilen dünyanın önde gelen mühendislik projesi tunel Zeytinburnu'ndan başlayıp Göztepe'de bitecek. Cankurtaran sahili ile Haydarpaşa arasında inşa edilen İstanbul Boğazı Karayolu Geçiş Projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Trabzon'da katıldığı Şenol Güneş Spor Kompleksinin açılışında Avrasya Tuneli açılışı hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de meydana gelen hain terör saldırısının bugünkü sevinci gölgelediğini, programın çok daha farklı olduğunu belirterek, "İşin bugünkü eğlence faslını bir kenara koyduk. İnşallah bu eğlenceleri farklı bir zamanda yaparız ama bu acımıza gölge düşürmeyelim dedik. Yaklaşık 1,5 yıldır süren yoğun terör eylemleri sebebiyle sevinçlerimizi ağız tadıyla yaşayamıyoruz. Terörün amaçlarından biri ülkemizi ve milletimizi asıl çalışmalarından, hedeflerinden kopartıp, kendi kısır gündemine hapsetmektir. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Terörle mücadelemizi kesintisiz ve kararlı bir şekilde yürütürken yatırımlarımızı yapmaya, projelerimizi hayata geçirmeye, hedeflerimize doğru yürümeye de devam edeceğiz." diye konuştu. Avrasya Tuneli

İstanbul'da salı günü Avrasya Tüneli'nin açılışını yapacaklarını dile getiren Erdoğan, denizin altından Avrupa'dan Asya'ya çift katlı tünelden araçların geçmeye başlayacağını söyledi. Erdoğan, "İstediğiniz kadar terör estirin, bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Ben inanıyorum ki onlar teröre koştukça, benim milletim birliğe koşacak. Daha güçlü olacağız ve tek kişi bunlardan kalmayıncaya kadar devam edeceğiz." dedi.

Şehitlerin ve gazilerin her birinin bu toprakları tekrar tekrar vatan haline getirme mücadelesinin beratları olduğunu belirten Erdoğan, "Her bir şehidimizin hatırası sonsuza dek yüreğimizde yaşayacaktır." ifadesini kullandı.

Kayseri'de, İstanbul'da, terörle mücadelede, Fırat Kalkanı Harekatı'nda ve 15 Temmuz darbe gecesinde şehit olanlara rahmet dileyen Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusu yaptı.