Cam Filminde Yasak Kalktı

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Hükümet tarafından kısa süre önce yasaklanan cam filmi yeniden serbest olacak ama standart belirlenecek. Her şey netleşene kadar da 10 gün ceza yok. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nisan ayında araçlara takılması serbest bırakılan cam filmlerini, 1 Kasım’dan itibaren tekrar yasaklamıştı.

Cam filmi olanlara bugüne dek ceza kesilirken, araçların da muayenede geçmeyeceği belirtilmişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’sa tepkiler üzerine cam filmleriyle ilgili talimat vermişti.

Emniyet güvenlik nedeniyle talep etmiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erdoğan’ın kendisine direkt bir talimatı olduğunu belirterek üç olaydan bahsetti: “Birincisi Reina saldırısı. Saldırgan kaçarken araç polis tarafından durduruluyor ama camları filmli olduğu için saldırgan fark edilemiyor ve kaçıyor. İki Güvenpark. Ve İzmir Çiğli’de üç yaşındaki bir çocuğumuzun araç içinde unutulması olayı.”

Basında çıkan haberlere göre; Emniyetin terör saldırısı beklentisi sonrası bir talebin olduğunu aktaran bakan, cam filmi konusunda standardın belirleneceğini söylemiş

Cam Filmi Yasağı