Belediye Çocuklara Özel İnternet Sitesi Kuruyor

Belediye Çocuklara Özel İnternet Sitesi Kuruyor

Bağcılar Belediyesi, çağın gereklerine uygun, çocukların keyif alabilecekleri, öğretici ve güvenli internet sitesini hayata geçiriyor.

Özellikle pandemi döneminde çocukların internet başında geçirdiği zamanın artması Bağcılar Belediyesi’ni bu alanda önemli bir projeyi uygulamaya yöneltti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın liderliğinde çocukların daha kaliteli zaman geçireceği, yararlı, eğlenceli, internetin kötü etkilerinden uzak ve çağın ihtiyaçlarına uygun ancak geleneksel değerlerimizi de gelecek kuşaklara aktarabilecek bir kurumsal internet sitesinin hazırlanması yönünde çalışmalara başlandı.

Çocuklarımız çok değerli

Çocuklara yönelik kurumsal internet sitesini oluşturma çalışmaları kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda “Bağcılar Çocuk Portalı Ortak Akıl Konferansı” düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanları, Sosyal Hizmetler Merkezi uzmanları, İlçe Müftülüğü uzmanları, Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör temsilcileri, meslek profesyonelleri ve okul velileri katıldı.

Programın ev sahipliğini yapan Strateji Geliştirme Müdürü Serbay Öztürk, çocuklarımızın internette geçirdiği zamanı daha etkili ve verimli kılmak, bunu yaparken de aynı zamanda öğrenme farkındalıklarını artırmayı amaçladıklarını belirterek;

“2021 yılında internette geçirilen 60 saniyede 500 saatten fazla video içeriği, 695.000 civarında sosyal etkileşimi sağlayan hikâye paylaşımı, 70 milyona yakın mesajlaşma gerçekleşiyor. Sadece 2020 yılında video platformlarında geçirilen süre günde ortalama 97 dakikaya kadar yükseldi. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanan nüfusu giderek artan hızda çocuklar oluşturmaktadır. Çocuklarımız çok değerli. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler ve internet platformu pandemi ile birlikte eğitim ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir paya sahip olduğunu tekrar kanıtlamaktadır. Çocuklarımıza çağın gereklerine uygun bir şekilde en iyi içeriği sunmaya gayret eden bir Kurumuz. Bu toplantıda katılımcılarımızla birlikte enerjimizi tek yönde toplayarak, ortak aklın gücünden faydalanarak ve bir yol haritası belirleyerek icraata geçeceğiz. Bilişim teknolojilerinden sağlıklı bir şekilde istifade edilebilmesi amacıyla etkili iletişimi önemsiyoruz.” dedi.

McKinsey 7S yöntemi kullanıldı

Katılımcılar arasından oluşturulan gruplar, McKinsey 7S yöntemiyle ortaya çıkardıkları fikirleri, sunumlarını yaparak birbiriyle paylaştı.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image