31 Ağustos'a Kadar Orman Alanlarına Giriş Yasaklandı

Ülkemizde hepimizi derinden üzen orman yangınları nedeniyle 30 TEMMUZ-31 AĞUSTOS tarihleri arasında ormanlara girmek, orman çevresinde ve içinde mola vermek orman alanlarında piknik yapmak yasaklandı. İstanbul Valiliği orman yangınları nedeniyle İstanbul'da bulunan orman alanlarını korumak için bir dizi önlem aldı. Bunlardan biri de orman alanlarına bir süreliğine girişi yasakladığını duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada;

"İstanbul Valiliğimizin aldığı karar gereğince; İstanbul’da Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında Artan sıcaklar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle 30 TEMMUZ-31 AĞUSTOS tarihleri arasında Ormanlara girmek Orman çevresinde ve içinde mola vermek Orman alanlarında piknik yapmak yasaklanmıştır." denildi.

Orman Alanlarına Giriş Yasaklandı

Manavgat ilçesinde 5 gün önce öğle saatlerinde 4 noktada aynı anda başlayan yangın bugün Taşağıl bölgesinde etkisini sürdürüyor. Çok sayıda ekip, vatandaşların da desteğiyle karadan söndürme çalışmaları yürütüyor.

28-30 Temmuz 2021 tarihlerinde toplam 85 adet orman yangını çıktı. Devlet tüm imkanlarını seferber ederek yangına müdahale etti. Çıkan yangınların 74 tanesi kontrol altına alındı. Rusya, Azerbaycan ve Pakistan'dan da yangın söndürme ekipmanları ve ekipleri geldi.


Yazdır   e-Posta