Gönül Bağı Elçilerine Teşekkür Belgesi

Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Bağcılar Belediyesi’nin “Gönül Bağı” projesinin 100 gönül elçisine teşekkür belgesi ve gönüllü kartı verildi. Başkan Lokman Çağırıcı, “Bağcılar’ı Bağcılar’da yaşayan dostlarla birlikte yönetmeyi amaçladık” dedi.

“Gönüllü ol, öncü ol” sloganıyla yola çıkan Bağcılar Belediyesi Gönül Bağı üyeleri için Dünya Gönüllüler Günü kapsamında bir tören düzenledi. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilen programa konuk olarak Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yönetmen Mesut Uçakan ve Meddah Yusuf Duru da katıldı.

“Bağcılar’da güzel çalışmalara imza attık”

Başkan Çağırıcı, "Bağcılar’ı sadece kaymakam, emniyet müdürü yönetmiyor, Bağcılar’ı, burada yaşayanlar da yönetiyor. İlçe olarak 25. yılımızı geride bıraktık, çeyrek asırlık bir ilçe olduk. Bu kültürel istişare toplantılarımıza hep devam ettik. Öncelikle Bağcılar’ı Bağcılar’da yaşayan dostlarla birlikte yönetmeyi amaçladık. Farklı platformlar oluşturduk, çevre kulübü kurduk, Bağcılar'da güzel çalışmalara imza attık. Bunlardan en önemlisi 'Gönül Bağı' projesidir" dedi. Gönül Elçileri

“FETÖ gibi hainlerin yetişmemesi için insanların tanış olmaları gerekiyor”

Çağırıcı, ülkede bir daha FETÖ gibi hainlerin yetişmemesi için insanların tanış olmaları gerektiğini anlatarak, projenin bunun için çok önemli olduğunu dile getirdi. Konuşmanın ardından, proje kapsamında önemli desteklere imza atan 100 gönül elçisine, teşekkür plaketi ve gönüllü kartı takdim edildi. Daha sonra, Başkan Çağırıcı, gönül elçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir