Çarşamba, 21 Kasım 2018

Bağcılar İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (BAGİMDER) tarafından Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik alanında düzenlenen programda imam hatipli gençler hünerlerini sergilediler. Eski ve yeni binlerce imam hatiplinin bir araya geldiği gecede sahneye çıkan gençler, önce Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu ardından enstrümanlarıyla tasavvuf müziği konseri verdiler.

 

Bağcılar Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerini gerçekleştirdiği Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı, farklı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Bağcılar İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (BAGİMDER) 5.’sini düzenlediği etkinlikte mezun ve okuyan öğrenciler bir araya geldi.

Yoğun ilgi gören ve binlerce kişinin doldurduğu alandaki program, Bağcılar İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emrullah Polat’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Hain fetöcülerin ve ona benzer dış kaynaklı mihrakların imam hatibi istememesinin sebebi imam hatiplerden vatana millete ihanet etmiş devletini milletini hiçe saymış hainlik yapmış ve nereden geldiğini unutmayan bir nesil çıkmamasıdır. Allaha hamdolsun imam hatiplerden oluşan hem bilimsel hem dini yönden sağlam bir nesil yetişti. Bizim gerçekten ihtiyacımız olan milli birlik ve beraberliğimizi koruyacak; iç ve dış mihrakların oyunlarını bozacak bir nesil olarak imam hatip nesli çok önemli” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de “Ben de bir imam hatipli olarak gençlerimizin güzel programıyla onur ve gurur duydum. Bu inançlı gençliğin Türkiye üzerinde oynanan oyunlar önünde nasıl durduğunu 15 Temmuz’da görmüş olduk. Hainlere karşı bu işin bedelini kanıyla ödeyen imam hatipliler gençlik bilincinin önderleri olarak da tarihin altın sayfalarında yerini almış oldu” diye konuştu.

“Şu anda ümmetin umudu olan 1 milyon 400 bin öğrencimiz var”

Programın ev sahibi BAGİMDER Genel Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez ise şunları söyledi: “5 yıllık bir derneğiz. Bugüne kadar aralıksız etüd merkezleri, kamplar, kurslar, sempozyumlar, sportif faaliyetler, kültür sanat etkinlikleri, cumartesi sabah namazı buluşmaları ve mesleki eğitim çalıştayları gibi çok ciddi faaliyetler yaptık. Bu hizmetlerin devam etmesi için çok ciddi manada gayret etmemiz ve çaba göstermemiz lazım. Şu anda ümmetin umudu olan 1 milyon 400 bin öğrencimiz var”  Dönmez konuşmasında 80’li yıllardan bugüne kadar geçen zorlu süreci de anlattı.

Protokol konuşmalarının ardından imam hatipli gençlerden oluşan mehter takımı konser verdi. Hem çalan hem de marşları söyleyen gençler büyük alkış aldı. Konserin ardından sahneye çıkan Öznur Karaman İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Sevdanur Barış Mescidi Aksa şiiriyle, Elif Şahin ise Dua şiiriyle izleyenlerin gönlünü fethetti.

Coşku dolu dakikaların yaşandığı İmam Hatip Şöleni, sanatçı İsa Yeşilyurt’un ezgileriyle sona erdi.

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi