Çarşamba, 21 Kasım 2018

İbadet, dayanma, direnme, günahlardan arınma ve yardımlaşma ile geçen Ramazan ayı, bayramla taçlandı. Bayramda yaşanacak coşku ve kardeşlik ikliminin ülkemize ve İslâm coğrafyasına yayılmasını, bu güzel günlerin, acı ve sıkıntıların son bulacağı gerçek bayramlar özlemi ve duasıyla her türlü hayra vesile olmasını diliyoruz.

Bayram, İslâm barışının, yaygın iyilik ve kardeşlik duygularıyla hayatı etkilediği sevinç günleridir. Sevgi, saygı, muhabbet ve dayanışmanın esas olduğu bugünlerde, dargınlığa, kırgınlığa, öfkeye, husumete yer yoktur. Bu inanmanın, kul olmanın ruhumuza yayılan, oradan çevremize taşan serinliği, selâmetidir. İyiliğin, güzelliğin yaşanarak egemen olduğu böyle bir dünyaya, sadece bizim değil, bütün insanlığın ihtiyacı vardır.

Bir ay boyunca her türlü kötülüğün, saptırmanın, kışkırtmanın, zaafın sınanmasından geçen Müslümanlar, kardeşliği, dostluğu, barışı, hoşgörüyü tüm bireysel, toplumsal boyut ve etkileriyle yaşanır kılmıştır.

Bütün olumsuz şartlara rağmen bayram, eksilmeyen, hep taze, diri kalan umutla, yarının daha iyi olacağı coşkusunu çoğaltarak yaşamak, yaygınlaştırmaktır. Bugün Suriye’den Filistin’e, Doğu Türkistan’dan Arakan’a kadar ümmet coğrafyasının, emperyalistlerin talan, yıkım ve katliamları ile perişan olmasına rağmen, Müslümanlar, imanlarının gereği olarak sabırla ve ısrarla hayata tutunmaktadır.

EBS Bayram Mesajı

Her şeye rağmen canlı kalan varoluş iradesi, hiçbir olumsuzluğun yenemediği iman seviyesi muhafaza edildiği sürece, her durumda bayramlar bir umuttur. Çünkü bayramlar, nefsimizden başlayan arınma ve direnme iradesinin gerçek anlamda zafer coşkusudur. Bu bayram, sembolik olarak bir ay, anlayış ve hayat tarzına dönüşmesi itibarıyla bir ömür, Rabbimizin rızası doğrultusunda nefsanî ve maddi birçok şeyden vazgeçebilenlerin hakkı, mükâfatıdır. Müslümanlar, külfetini çektikleri bir hayatın ülfeti ile ödüllendirilmişlerdir. Şeytanın tüm saldırılarına olgun ve onurluca göğüs gerenler, gerçek zaferi, yani gerçek bayramı hak edenlerdir.

Ülkemizde ve bütün İslâm coğrafyasında, süreklilik arz etmesi gereken bir dayanışmaya duyulan ihtiyacın, olmak veya olmamak meselesine dönüştüğü bugünlerde, daha aydınlık bir gelecek umarak girdiğimiz Ramazan Bayramı’nın aile ve akrabalık bağlarımızın pekişmesine, komşuluk bağlarımızın güçlenmesine, toplumsal olarak ilişkilerimizin tahkim edilmesine; İslam âleminde barışa ve huzura vesile olmasını; coğrafyamızın dört bir yanındaki savaş ve çatışmaları sonlandırma ve esaret altındaki Müslümanların özgürleşmesi fırsatına dönüşmesini diliyor; üyelerimizin, eğitim çalışanlarının, milletimizin ve bütün Müslümanların bayramını tebrik ediyoruz.

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi