Cuma, 21 Eylül 2018

Bu yıl “Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler” temasıyla kutlanan 54. Kütüphane Haftası’nın açılışı Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bir programla gerçekleşti. Çocuklarına kitap okumayı sevdirmesi konusunda anne babaların uyarıldığı programda en çok kitap okuyan öğrenciler de ödüllendirildi.

54. Kütüphane Haftası’nın başlangıcı nedeniyle Bağcılar’da anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda kitap kurtları salonu doldurdu.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “İlimi öğrenmemiz ve ilimi yaymamız için kesinlikle çok okumamız gerekiyor. Bu haftayı kutladığımız gibi okumayı çocuklarımızın gençlerimizin alışkanlığını geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

Okuyyan öğrenciye ödül

“Bağcılar kütüphane konusunda çok şanslı”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ise “Okumak çok farklı bir duygu. Okuyan toplum, gelişmiş toplumdur. Toplumların gelişmişliği hep okur yazarlıkları ve okuma seviyesiyle eş değer tutulur. Milletine dinine vatanına inançlı nesiller yetiştirmek zorundayız bunun yolu da okumaktan ve okutmaktan geçer. Bağcılar bu konuda şanslı. 22 yıl önce İstanbul’da sayılı kütüphane varken Bağcılar’da her mahalleye kütüphane açtık. Okullarda ve Bilgi Evleri’mizde kütüphaneler var” diye konuştu.

AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: “Bizler oku yani İkra diye başlayan bir inancın mensubuyuz. Bunun gereğini yapma konusunda da sorumluluğu üzerimize yüklendiğimizi bilmemiz gerekiyor. Ben bu okuma eylemi içerisinde öne çıkan arkadaşları tebrik ediyorum. Programımızın hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ederim.”

“Kişide aşk olunca önünde engel olmaz”

Protokol konuşmalarının ardından programın özel konuğu Yazar Dr. Savaş Şafak Barkçin “Okuma Kültürü” başlığında bir seminer verdi. Kendi hayatı üzerinden sunum yapan Barkçin, “Allah serveti istediğine ilmi ise isteyene verir. Siz hayatınızda hep ilmi isteyin. İlim istedikçe çoğalan bir şey. Ben Ankara’da gecekondu mahallesi olan Çinçin Mahallesi’nde fakir bir ailede büyüdüm. Dolmuş şoförü babam hiç okula gitmemiş biriydi ama 8 çocuğu da üniversite mezunu. 4 yaşında okuma yazma öğrendim. 6 yaşında okula başladığımda günde 3 kitap okuyordum. Kişi de aşk olunca önünde engel olmaz. Okuma aşkı herhangi bir imkanla ilgili değil. Kitap en iyi dosttur. Kitap okuyalım ama daha çok kendimizi okuyalım. Kitap seni sana tanıtabiliyorsa, daha iyi bir insan yapabiliyorsa Allah’ı tanıtabiliyorsa o kıymetli kitaptır. Kendisi olmuş insanların kitaplarını okuyun” dedi. Barkçin konuşmasında anne babalara çocuklarına kitap okumayı sevdirmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Etkinliğin sonunda Kütüphane Haftası sebebiyle ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinden en çok kitap okuyan öğrencilere ödül verildi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Trump Kadar Milliyetçi, Dindar, Vatansever

Ülkemize dindar kılıfı ile girmiş, verdiği zararlar belgeleriyle ispat edilmiş Rahip Brunson bahanesiyle ABD Başkanı...

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

BÖYLE YERLEŞTİRME HATASI YAPILMAMALI

(% 60 MESLEKİ EĞİTİM HEDEFİ NE OLDU) Lise yerleştirme sistemi açıklanırken hem Sayın İsmet YILMAZ hem...

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE TEKNİK HATA

Liselere yerleşecek birmilyon ikiyüzbini aşkın öğrencinin yaklaşık % 90’ı yerel yerleştirme ile liselere kaydolacak. Ancak,...

Bağcılarda boykot var

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi