Cumartesi, 20 Ekim 2018

Öğrencilerin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla Bağcılar Belediyesi’nin 2008 yılında hayata geçirdiği Bilgi Evleri, 10. yılını 3 gün süren bir şenlikle kutluyor. Yeni öğrencilerin ve mezunların bir araya geldiği şölende katılımcılar doyasıya eğlenirken başarılı olanlar da ödüllendirildi.

 

Bağcılar Belediyesi tarafından öğrencilerin okul dışındaki vakitlerini değerlendirmesi ve yeteneklerini geliştirmesi amacıyla 2008 yılında faaliyete başlatılan Bilgi Evleri,10 yaşına girdi. 10. Yıl kutlamaları için 3 gün sürecek programın açılışı Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirildi.

Miniklerin işaret diliyle İstiklal Marşı’nı okumasının ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Ben gençlerimizi akan suya benzetiyorum. Akan suyu nasıl yönlendirirseniz su oraya gider. Bu açıdan Bilgi Evleri gibi ilmi ve ahlaki yönden yetiştirmenin anlamını çok önemsiyorum” dedi.

Bağcılar Bilgi evleri

“Tohumun fidana ve ağaca nasıl dönüştüğünü çalışmalarımızda görüyoruz”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bilgi Evleri çok mükemmel bir proje. Ekilen tohumun fidana ve ağaca nasıl dönüştüğünü yapmış olduğumuz çalışmalarımız içerisinde hep birlikte görüyoruz. Özellikle çocuğumuza gencimize yapmış olduğumuz yatırımı bu ülkenin geleceğine yapılan yatırım olarak görüyoruz. Bilgi evlerimizde öğretmenlik yapan, hizmet eden, çalışan ve emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmaların ardından Kaymakam Eldivan ve Başkan Çağırıcı, yıl boyu düzenlenen güreş, masa tenisi, satranç, abalone ve mangala turnuvasında dereceye girenlere madalya ve kupalarını verdi. Yine 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. Sınıflar arasında düzenlenen bilgi yarışmasında birinci olanlar ödüllendirildi.  Ayrıca 16 Bilgi Evi’nde eğitim gören 8. sınıf öğrencileri de mezuniyet sertifikalarına kavuştu.

Bağcılarlıların yoğun ilgi gösterdiği şölende halk oyunları vatandaşlardan büyük alkış aldı. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde çocuklar, tiyatrodan dansa; müzikten okçuluk gösterisine kadar farklı branşlarda hünerlerini sergileyecek. Bilgi Evleri 10. Yıl Şenliği 6 Mayıs’ta sona erecek.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

İki anı: Sivas şiir etkinliğinde Rahmetli Âkif (İnan) Ağabey'imle beni otelde aynı odaya koymuşlardı. "Murad'ım ben...

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Eğitim sisteminin yarışmacı yapısı içinde her anne baba kendi çocuğunu kurtarma çabasında. Herkes kendi çocuğunun iyi...

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi