Cumartesi, 20 Ekim 2018

Bağcılar’da düzenlenen 16. Gençlik Şurası’nda liseli öğrenciler madde kullanımının çözümünden milli ve yerliliğe kadar çeşitli konularda sunumlar yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Şura’da gençlerden övgüyle bahseden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hedefinizin büyük olduğunu ve heyecanlı olduğunuzu görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

 

Bağcılar Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen 16. Gençlik Şurası’nda liseli öğrenciler bir araya geldi. Öğrenciler araştırma yaptıkları konularla ilgili sunumlar yaparak arkadaşlarını bilgilendirdi.

Şura’nın açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Z kuşağı diye yeni bir nesil geliyor. Z kuşağı otoriteden bağımsız, bireysel ama yenikliklere açık. Sosyal medyayı ve teknolojiyi çok iyi kullanıyor. Size tavsiyem bu kuşağı heder etmemeniz lazım. Sizlerin boşa gitmemesi lazım. Bu konuda sizden beklentimiz çok önemli” dedi.

 

“Heyecanlı olduğunuzu görmek bizi mutlu ediyor”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bağcılar ailesi olarak önceliklerimiz içinde hep eğitim ve gençlik geliyor. Bunu sadece sözde bırakmadık hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşadık. Gençliğe ne kadar büyük görev düştüğünü bugün görüyoruz. Hedefinizin büyük olduğunu ve heyecanlı olduğunuzu görmek bizi mutlu ediyor. Bizler çağ açıp çağ kapatmış milletin evlatlarıyız. Tarih boyunca ecdadımızdan almış olduğumuz sorumluluk bilinciyle hep kardeşliklerin yanında olduk. Sizin de vatanına, milletine ve dinine bağlı bir nesil olacağınıza inanıyorum. Hepinizi çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: Siz gençlerimize güveniyoruz siz de kendinize güvenin. Sunum yapılacak konulara baktım. Gençleri bu noktada tebrik ediyorum. Gelecekte bu kürsülerde ve yönetme konumlarında sizler olacaksınız”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da konuşmasında “Gençlerin bu ülkenin dertleriyle dertlenmesi kaygılanması bizi sevindiriyor. Hele hele geleceğimizin Türkiyesi’ni oluşturacak olan siz gençlerin bunu ziyadesiyle algılaması bizim en büyük hedefimiz” dedi.

“15 Temmuz darbe girişimi ve terör şehidi gençler anıldı”

Konuşmasında “Gençlik şuralarını 16 yıldır icra ediyor ve siz değerli gençlerin fikirlerine oldukça önem veriyoruz. Bizler meclis olarak yönetim kadromuzla gençlerin ihtiyaç ve gereksinimleri konusunu kendimize dert edindik. Haftalık toplantılarla bu gereksinimlerle ilgili önemli adımlar attık” diyen Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Keleş, Abdullah Tayyip Olçok başta olmak üzere 15 Temmuz darbe girişimi ve terör saldırılarında şehit olan gençleri andı.

Protokol konuşmalarının ardından sunumlara geçildi. Şura’da İbni Sina Anadolu Lisesi öğrencileri Muhammet Semih Sarı, Mustafa Can Zengin ve Faruk Settaşı “Millilik ve Yerlilik” başlığı altında yaptıkları araştırmaları anlattı.

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Fatma Altındaş, Dilan Oral ve Neslihan Güven de “Gençlerin İyi Beden Algısı” konusunda arkadaşlarını bilgilendirdi.

Alaattin-Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Zehra Turgut, Buse Fırat, Funda Yılmaz ve Selenay Bahçacıoğlu da “Annemin Gençliği ve Benim Gençliğim” konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Son olarak Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Alişan Gunay, Pınar Kargın, Zeynep Tekin, Sudenur Karakuş, Melisa Yıldırım, Mustafa Gülseren ve Boragün Sanbay ise “Gençlerde Gruba Dahil Olma Bağlamında Madde Kullanımı, Tiryakilik ve Çözüm Önerileri” konusunda detaylı bir sunum yaptı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

İki anı: Sivas şiir etkinliğinde Rahmetli Âkif (İnan) Ağabey'imle beni otelde aynı odaya koymuşlardı. "Murad'ım ben...

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Eğitim sisteminin yarışmacı yapısı içinde her anne baba kendi çocuğunu kurtarma çabasında. Herkes kendi çocuğunun iyi...

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi