Cumartesi, 20 Ekim 2018

Bağcılar’da eğitim gören yaklaşık 160 bin öğrenci düzenlenen kapanış töreninin ardından karnelerini alıp uzun bir tatile çıktı. Başarılı okulların ve öğrencilerin ödüllendirildiği programda eğitimciler öğrencilere tatilde boşa vakit geçirmek yerine zayıf olduğu konularda kendilerini takviye etmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da öğrencileri eğitimden spora, denizden izciliğe kadar farklı kategorilerdeki yaz kamplarına katılmaya çağırdı.


2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Kapanışı nedeniyle Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir tören düzenlendi. Karne heyecanı yaşayan öğrencilerin doldurduğu okul bahçesinde büyük bir coşku yaşandı.

Açılış konuşmasıyla öğrencilere seslenen İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Bugün güzel bir gün. Tatile giriyor olmak ve karneleri alıyor olmak hem eğitimciler hem de öğrenciler için bir heyecan vesilesi. Bu sürecin sadece tatil değil aynı zamanda kendimizi yenilemek için, hayata daha çok adapte olabilmek için ve tecrübelerimizi artırmak için bir vesile olduğunu düşünüyorum. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

“Güzel başlayan sezon kazasız belasız bir şekilde tamamlandı”

Tatilde gençleri yaz kampına katılmaya çağıran Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Besmeleyle başladığımız her işte olduğu gibi eğitim döneminde de güzel başlayan sezon Allah’a hamd olsun kazasız belasız bir şekilde tamamlandı. Şimdi hem eğitim hem eğlence süreci başlıyor. Başta bakanlığımız, büyükşehir belediye başkanlığımız ve belediyemiz olmak üzere yaz kamplarının en güzel şekilde farklı ortamlarda hayata geçtiği bir sürece girdiğimizi görüyoruz. İzcilik, spor, deniz ve eğitim kamplarında kendinizi sosyal açıdan yetiştirebilirsiniz. Kampa katılmanız bizleri ziyadesiyle mutlu eder” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise şunları söyledi: “2017-2018 öğretim yılı yaklaşık 160 bin öğrencimizin emeklerinin karşılığını görecekleri karne heyecanıyla bugün sona eriyor. Böylece öğrencilerimiz için dinlenme öğretmenlerimiz için yenilenme yöneticilerimiz için sorunların tespiti ve çözümü için bir planlama dönemine giriyoruz. Sevgili öğrenciler tatiller sadece dinlenmek ve boşa vakit geçirmek değildir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek etkinliklerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmelisiniz”

“Başarılı öğrenciler ve okul yöneticileri ödüllendirildi”

Protokol konuşmalarının ardından çeşitli okullardan öğrenciler hünerlerini sergiledi. Kurtdereli Mehmet İlköğretim Okulu öğrencisi Miray Şevval Günlü’nün okuduğu şiirle, Cemil Meriç Ortaokulu öğrencileri koro gösterisi ve Zeynep Bediha Kılıçlıoğlu İlkokulu öğrencileri de sundukları folklor gösterisiyle programa renk kattı.

Törenin yapıldığı Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde dereceye giren öğrenciler ile ilçedeki okullar arasında yapılan ambalaj atığı ve atik pil toplama yarışmasında başarılı olan okulların yöneticileri ödüllendirildi.

Kapanış töreni protokolün ve öğretmenlerin karne dağıtımıyla sona erdi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Makaleler

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

Yatarken sağ avcum yanağım altında olmayabilir

İki anı: Sivas şiir etkinliğinde Rahmetli Âkif (İnan) Ağabey'imle beni otelde aynı odaya koymuşlardı. "Murad'ım ben...

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Bütün Çocukları Kendi Çocuğumuz Gibi Önemsemeliyiz

Eğitim sisteminin yarışmacı yapısı içinde her anne baba kendi çocuğunu kurtarma çabasında. Herkes kendi çocuğunun iyi...

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi