Asgari Ücret 4 bin 250 lira olarak açıklandı.

Asgari Ücret 4 bin 250 lira olarak açıklandı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'den seslenerek 2022 yılı asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacağını açıkladı. Erdoğan, asgari ücret zammının yüzde 50,4 oranında gerçekleştiğini bildirdi. Başkan Erdoğan, "Son 50 yılın en yüksek zammı yapıldı" dedi.

ASGARİ ÜCRET 4 BİN 250 TL OLDU

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 4'üncü ve son toplantısının bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısında asgari ücretin alt taban olarak 4 bin 250 lira olarak uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın açıklaması;

"Komisyon asgari ücretin 4 bin TL olması yönünde bildirmiştir. Biz de asgari ücreti belirledik. 4 bin 250 TL olarak belirledik. Çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre bu rakam daha da yükselmektedir. Ortalama asgari ücret yüzde 50 zam olarak yapılmıştır.

Yeni asgari ücretim çalışan işveren ülkemize hayırlı olsun. Çalışanlarımızı fiyat artışı karşısında ezdirmeme kararlılığını ortaya koyduk. Elbette çalışanlarımız fazlasını hak ediyor. Çalışan olmadan işveren olmaz. İşveren olmadan çalışan olmaz.

Devletin güçlü olması noktasında taraflar olarak bizim sırtımızı dayadığımız 2 önemli unsurdur. Türkiye büyüdükçe çalışanlarımız hakettiği payı alacaktır. Kimse ne işveren ne de işçi üzerinden spekülasyona girmemeli. Bunların istismarını yapmamalı.

Asgari ücretten gelir ve damga vergisini kaldırdık. Bununla işvereni 450 TL yükten kurtardık."

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image