Aşıklar İftar Çadırında Bağcılarlılara keyifli bir gece yaşattı

Aşıklar sazlarını birlik ve beraberlik için çaldı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan etkinliklerinde sahneye çıkan aşıklar, atışmaları ve türküleriyle Bağcılarlılara keyifli bir gece yaşattı. “Halkın sesi” olarak tanımlanan ozanlar, sazları ve sözleriyle toplumun her kesimden insanı bir ve beraber olmaya davet etti.

“Kültürün bağı Bağcılar” sloganıyla 24 yıldır Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen Ramazan etkinlikleri birbirinden renkli programlarla devam ediyor. Ramazan ayı boyunca her gece dalında uzman isimlerin ağırlandığı irfan sofrasına Anadolu kültürünü yansıtan ve halkın sazlı sözlü sesi olan aşıklar, konuk oldu. Aşıklar İftar Çadırında Bağcılarlılara keyifli bir gece yaşattı

Aşıkların atışmalarını heyecanlı bir şekilde izlediler

İftardan sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda sahneye çıkan aşıklar Mustafa Aladağ, Orhan Üstündağ, Temel Turabi ve Ozan Poyrazoğlu coşkuyla karşılandı. Deyişler, koçaklamalar ve türkülerle dolu bir konser sunan ozanlar, alanı dolduranlardan büyük alkış aldı. İlçe sakinleri ilerleyen dakikalarda aşıkların atışmalarını ise heyecanlı bir şekilde izledi.

Halkın bağrından kopan ve temsil ettiği toplumun sıkıntı ve sorunlarını sazıyla anlatma görevi bulunan aşıklar, programın sonunda sazlarıyla toplumsal mesaj verdi. Sırayla sazlarının teline vuran aşıklar, kendilerini izleyen toplumun her kesiminden vatandaşı birlik ve beraberlik içinde olmaya davet etti.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image