Gazeteci - Yazar Yavuz Bahadıroğlu vefat etti

Roman ve hikâye yazarı, gazeteci, radyo programcısı, düşünür Yavuz Bahadıroğlu vefat etmiştir. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Bağcılar Meydan

Yavuz Bahadıroğlu kimdir?

Gazeteci yazar Yavuz Bahadıroğlu 1945 senesinde Rize'de dünyaya geldi. Gazetecilik mesleğine ise 1971 yılında başladı.

İlk olarak Yeni Asya-Yeni Nesil gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayan Yavuz Bahadıroğlu araştırma, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı.

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra dergi ve şirket yöneticiliği de yapan yazar gazetecilik dönemlerinde çocuklar için eserler üretti. Yazarın yüze yakın çocuk romanı ve hikayesi yayınlandı. Bu eserlerini yayınlarken Yeni Asya gazetesinde köşe yazarlığına devam etti.

Yavuz Bahadıroğlu'na popülerlik kazandıran Sunguroğlu romanı ve ardından Buhara Yanıyor romanı ile Türkiye'nin en çok satan romanlarının yazarı olarak ün yaptı.

Yetişkinler için yayınlandığı romanlarda konu genelde Osmanlı dönemini ele almıştır. Bu alanda yazdığı 30 kadar eseri vardır. Günümüzün en üretken yazarlarından biridir. Yurt içi ve yurt dışında sayısız konferans veren yazarın bir çok ödülü de bulunmaktadır.

Yavuz Bahadıroğlu son zamanlarda Yeni Akit gazetesinde yazmakta idi.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image