Mastercheff Türkiye Bağcılar’a Konuk Oldu

Şef Danilo: Bağcılar’daki komşuluk Etiler’de yok

Türkiye’nin en çok izlenen yarışmalarından MasterChef, Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’na konuk oldu. Engelli milli sporcuların jüri üyeliği yaptığı program, renkli görüntülere sahne oldu. Bir dönem Bağcılar’da yaşadığını ve buradaki komşuluğu başka yerde bulamadığını söyleyen şef Danilo Zanna, “Burada herkes bir aile gibi. Herkes birbirine yardım ediyor. Şu anda Etiler’de yaşıyorum ama yanımda kim oturuyor onu bile bilmiyorum” dedi.

TV8’in sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’na misafir oldu. Programın jüri üyeleri olan Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yla birlikte Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan engelliler merkezini gezdi. Başkan Çağırıcı’nın anlattıklarını ilgiyle dinleyen konuklar, Engelliler Sarayı’na hayran kaldıklarını söyledi.

BURADA HERKES BİR AİLE GİBİ

Türkiye’deki en güzel günlerinin Bağcılar’da geçtiğini söyleyen İtalyan Şef Zanna, “Türkiye’ye ilk geldiğimde Bağcılar’a yerleştim. Meydan’ın yanında kiraladığım evde bir sene kaldım. Hiç Türkçe konuşamıyordum ama en güzel günleri burada yaşadım. Burada herkes bir aile gibi. Herkes birbirine yardım ediyor. Bir bakkalımız vardı benden hiç ekmek parası almadı. Komşular sürekli yemek getiriyorlardı. O derece güzeldi. Şu anda Etiler’de yaşıyorum ama yanımda kim oturuyor onu bile bilmiyorum” dedi. Bu sözler üzerine Şef Yalçınkaya da “Seni fahri hemşeri yapalım” teklifinde bulundu. Zanna da “Memnun olurum” diyerek teklifi kabul etti.

JÜRİ KOLTUĞUNA ENGELİLER OTURDU

Binada yapılan gezinin ardından Engelliler Sarayı içinde hazırlanan platformda MasterChef Türkiye yarışmasının çekimlerine geçildi. Programın jüri koltuğunda Bağcılar Belediyesi’nin farklı kategorilerinde mücadele eden engelli sporcuları Hamide Doğangün, Zübeyde Süpürgeci, Ömer Cantay, Emrah Elban, Murat Öz, Hamza Demir ve Yahya Gürbüzer yer aldı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıları şeflerin istediği menüyü hazırladılar. Takımların yaptığı yemekleri tadan engelli milli sporcular, takımların yaptıkları yemekleri tadarak puan verdi.

EVDE YEMEK YAPMAYA TEŞVİK EDİYOR

MasterChef Türkiye’yi ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Çağırıcı, “Severek izlediğimiz bu program, ülkemizde de ilgiyle izlenen program gastro kültürüne katkı sunuyor, unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini ortaya çıkarma adına bilgi transferi sağlıyor, 7 bölgemizdeki Türk mutfağının değerlerini hatırlatıyor. Böylece izleyicilerimizi de evde yemek yapmaya ve yeni lezzetler üretmeye teşvik ediyor. Kendilerini kutluyorum. Güzel kalpli ve güler yüzlü insanların merkezi olan bu anlamlı yerde bizi ziyaret ettikleri için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

NOSTALJİ BAHÇESİ’NDEN KESTANE

Çağırıcı misafirlere engelli kursiyerlerin yapmış olduğu tablolardan ve Nostalji Bahçeleri arasında yer alan Kestane Bahçesi’nden toplanan kestanelerden hediye etti. MasterChef Türkiye’nin Engelliler Sarayı’nda çekilen bölümü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlandı.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image