Çocuk Bakım Evi Öğrencileri Kültür Gezisi Yaptı

Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi’nde eğitim gören ve yaşları 3 ile 6 arasında değişen 60 çocuk Kültür gezisi yaptı. Çocuklar önce İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yıldönümü nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Merkezi’nde bulunan Taceddin Dergahı Müzesi’ni sonra da Çanakkale Savaşı’nın 103. Yılı dolayısıyla Çanakkale Zafer Müzesi’ni ziyaret etti. Çocuklar bir yandan tarihlerini öğrenirken bir yandan da eğlenceli zaman geçirdi.

Bağcılar’da çalışan annelerin huzurlu ve güvenli olduğu için çocuklarını bıraktığı Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi’nde eğitimin yanında sosyal aktiviteler de yapılıyor. Güneşli Mahallesi’nde iki katlı binada hizmet veren kreş binasındaki 3-6 yaş aralığındaki 60 çocuk, Mart ayında iki ayrı kültür gezisine götürüldü. Çocuk Bakım Evi Öğrencileri

“Müzeler Çocukların İlgisini Çekti”

Çocukların ilk adresi 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yıldönümü nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bulunan Taceddin Dergahı oldu. Orijinali Ankara’da bulunan Taceddin Dergahı’nın birebir ölçülerinde yapılan müze çocukların çok ilgisini çekti. Çocuklar Ersoy’un hayatı ve eserleri hakkında da bilgilendirildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla çocuklar 15 Temmuz Mahallesi’nde bulunan Çanakkale Zafer Müzesi’ne gitti. Aynalı Çarşı konseptinden müzeye giriş yapan çocuklar, siperleri, Nusrat Mayın gemisi içi bölüm dizaynını gezip, orijinal Çanakkale savaş materyallerini inceledi.

Çocuklar gezi sonunda bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.


Yazdır   e-Posta