Cumartesi, 20 Ekim 2018

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, semazen gösterisinden ilahi dinletisine, şiir okumadan tiyatro oyunlarına kadar yaptıkları çeşitli sunumlarla ilçe sakinlerine unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşattı. Okudukları şiirlerle vatandaşları duygulandıran minikler söyledikleri manilerle de alandakileri güldürdü. Öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı “Çocuklarımız hünerleriyle bizi gururlandırdı” dedi.

Bağcılar Belediyesi tarafından 10 yıl önce hayata geçirilen ve bugün 42 bin çocuğun eğitim gördüğü Bilgi Evleri, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında renkli bir program düzenledi. Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı, en güzel kıyafetlerini giymiş güler yüzlü çocuklarla bayram yerine döndü.

Ailelerin büyük ilgi gösterdiği programda ilahi, şiir, tiyatro gösterisi, skeç, semazen ve davul şovlarından oluşan geniş bir yelpazede sunum yapıldı. Sırası gelen öğrenciler sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi. İzleyenler, okunan şiir ve ilahilerde duygulanırken Ramazan davulcusu olan çocuklarının manilerinde ise doyasıya güldü. Çocuklar ise özellikle Hacivat-Karagöz ve Kavukla ile Pişekar ortaoyununda keyifli dakikalar geçirdi. Öğrencilerin işaret diliyle söyledikleri ilahiler ve semazen gösterisi ise herkesi büyüledi.  

“Ülkesini milletini vatanını seven inançlı sanatçı nesli buralarda büyüyor”

Miniklerin performanslarını beğenen aileler öğrencileri ayakta alkışladı. Öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bilgi Evlerimizde çocuklarımız ilmi ve ahlaki yönden yetişmenin yanında kültürel ve sanatsal alanda da yeteneklerini geliştiriyorlar. Folklor, müzik, tiyatro aklınıza hangi sanat dalı geliyorsa öğrencilerimiz o alanda eğitimini alıyor. Ülkesini milletini vatanını seven inançlı sanatçı nesli buralarda büyüyor. Bu akşamki programda da çocuklarımız hünerleriyle bizi gururlandırdı” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi