Çarşamba, 21 Kasım 2018

Balkanların ve Anadolu’nun rengini, desenini ve tarihi değerlerini bünyesinde barındıran Bağcılar, “7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. İlçe sakinleri Bağcılar Belediyesi Etkinlik Alanı’nda düzenlenen Festival’in ilk gününde yöresel sanatçıların seslendirdiği türküleri dinlerken, halk oyunları gösterilerine de eşlik etti.

 

Bağcılar Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla başladı.

Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda düzenlenen Festival, Giresun, Bolu, Karaman ve Ardahan derneklerinin halk oyunları gösterileriyle başladı. Program daha sonra yöresel sanatçıların mini konserleriyle devam etti.  Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı miting sırasında Bağcılarlıların enerjisinden etkilendiğini kaydetti. Kandemir, “Burada andımızı tazeledik. Ezana, bayrağa, bağlılığımızı güçlendirdik” şeklinde konuştu.

“BAĞCILAR’IN BAŞARILARINA GIPTA İLE BAKILIYOR”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da, Bağcılar’ın 350’ye yakın Sivil Toplum Kuruluşu’na ev sahipliği yaptığını ifade etti. Turan, “Bağcılar’ın başarılarına gıpta ile bakılıyor” dedi. 24 Haziran Seçimlerine de değinen Turan, “Bağcılar her zaman Cumhurbaşkanımızın ve AK Partinin yanında oldu. Yine Başbakanımızı da coşkuyla ağırladı. 24 Haziran’da Bağcılar’ın İstanbul’da en yüksek oyla anılması bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.  Daha sonra konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan da ilçede Ramazan ayının dolu dolu geçtiğini belirtti. İftarda 100 bini aşkın ilçe sakiniyle iftar yaptıklarını ve sahurda bir araya geldiklerini, etkinliklere katıldıklarını kaydeden Eldivan, “Ramazan Bayramı da keyifli geçti. Memleketimiz için dua yaptık, bayramlaştık” dedi.  Ramazan ayını hemşehrileriyle en iyi şekilde değerlendirdiklerini kaydeden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise Etkinlik Alanı’ndaki stantlarda da Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte yeni komşuluklara kapı araladıklarını ifade etti. 24 Haziran seçimleri ile ilgili de konuşan Çağırıcı, “Bir tarafta eski Türkiye özlemi içinde olanlar bir tarafta da dünya mazlumlarının lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. İnşallah 24 Haziran’da mazlumlar gülecek” dedi.  

Festivalin son bölümünde ise Giresunlular Derneği Başkanı Ziya Yılmaz, Karamanlılar Derneği Başkanı Rafet Aktaş ve Ardahan Aşık Şenlik Derneği Başkanı Halil Sayak da yaptıkları konuşmalarda birlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde faaliyet göstermelerine katkıda bulunan Başkan Çağırıcı’ya teşekkür ettiler.

 

“TÜRK BAYRAĞI ALKIŞLANDI”

Festivalin en renkli anları ise Ardahan Aşık Şenlik Dernek Başkanı Halil Sayak’ın yöresel halk oyunu sergilemesi sırasında yaşandı. Sayak, ‘papağından’ çıkardığı Türk bayrağını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya hediye etti. Davetliler hep birlikte Çağırıcı ile Sayak’ı alkışladı.

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi