Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi plaket aldı

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi, Antalya’da düzenlenen ve 26 ülkeden 250 kütüphanecinin bir araya geldiği “Herkes İçin Kütüphane” toplantısında başarılı uygulamalarından dolayı plaket aldı.

“Herkes İçin Kütüphane” toplantısı 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlendi. Etkinliğe aralarında Balkanlar, Güneydoğu Asya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Romanya ve Polonya’nın da bulunduğu 26 ülkeden 250 kütüphaneci katıldı. En iyi kütüphanelerin davet edildiği programda Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi de yer aldı. Kütüphaneyi Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk ve kütüphane sorumlusu Zeynep Gediklioğlu temsil etti.

170 kütüphanenin üye olduğu uluslararası proje kapsamında başarılı çalışmalar yürüten 12 kütüphaneden biri Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi oldu. Kütüphaneye başarılı uygulamalarından dolayı plaket verildi. 2016 yılından beri proje kapsamında yürütülen yenilikçi çalışmalar konusunda Zeynep Gedikoğlu sunum yaptı. Sunumu izleyen yerli ve yabancı kütüphaneciler, çalışmaları çok beğendiğini belirtti. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi

“İstanbul’daki kütüphane üyelerinin 3’te biri Şehit Savcı Selim Kiraz Halk Kütüphanemizin üyesi”

Kütüphanede internet seminerlerinden atölye çalışmalarına kadar çok sayıda hizmetin verildiğini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İstanbul’daki kütüphane üyelerinin 3’te biri Şehit Savcı Selim Kiraz Halk Kütüphanemizin üyesi. 27 bin 990 üyesi bulunan kütüphanemizden 2018’in ilk 6 ayında 110 bin 563 kişi yararlandı. Herkes için kütüphane projesiyle kütüphanemiz dolup taşıyor” dedi.

Toplantıya program direktörü Prof.Dr. Mehmet Emin Küçük, Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projeye üye belediyelerin başkanları, akademisyenler, üye kütüphane çalışanları ve dernek başkanları da katıldı.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir