MEB Zoom Meeting Uygulamasına Yasak Getirdi

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Okul müdürlerince Zoom adlı online video konferans programına zorlanan öğretmenlerden bazılarından ücret kesintisi yapılınca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilin müdürünü acil toplantıya çağırdı.Birçok il müdürlüğü, bazı okul müdürleri ile bir çok ilçe ve okul müdürlerinin Zoom Meeting başta olmak üzere canlı yayın yapan çok sayıda yabancı programı önerip, detaylı bilgilendirme içeren talimat yazısı göndermiş.

Koronavirüs salgını sonrası milyarlarca insan evine kapanırken, kullanıcıların bir kısmı işlerini internet üzerinden iletişim uygulamalarıyla sağlarken, öğrencilerin de azımsanmayacak bir kısmı bu uygulamaları yoğun bir şekilde kullanıyor. Popüler uygulamalardan biri olan Zoom da bu çerçevede kullanıcı sayısını son haftalarda iyiden iyiye artıran bir uygulama ve görüntülü görüşme yapmak isteyenlerin başvurduğu bir platform.

Ancak bu uygulama sonucu birçok öğretmenin hesabından dolar bazında kesintiler oldu. Yapılan şikayetler üzerine milli eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlığın, Zoom programının sahibi şirketle bir anlaşması olmadığı gibi bir talimatı da bulunmadığının altı çizilirken, EBA dışındaki programlara öğretmenleri zorlayan eğitim yöneticilerinin takibe alınacağı öğrenildi.zoom meeting