Halkbank'ın Sahtekar Esnaf Temalı Reklamına Büyük Tepki

Halkbank ulusal televizyonlarda yayınladığı son reklam filmi "Halkbank - Dost Acı Söyler Şahan Gökbakar Reklamı" ile okuyucularımızdan şiddetli tepki görüyor. Reklamda kullanılan temanın aldatıcı özelliği nedeniyle reklamın yayından kaldırılmasını istiyor.

Reklamın temasında Bir alacaklı borcunu ödeyemeyen / ödemeyen ticarethane sahibinden ödeme almak için geliyor. Bu ticarethane sahibi, sahtekar bir gülüşle alacaklıya yemek ikram etmek istiyor. Çalışanını lokantaya gönderiyor, ama çalışanı yemek yerine simitle geri geliyor. Halkbank ticarethane sahibine lokantanın bile yemek vermemesi nedeniyle halkbank ülke esnafı kredi vermeye çağırıyor. Ama işin tuhafı temada borcunu ödemeyen esnafın lokantacı tarafından sahtekarlıkla suçlayarak veresiye vermemesi.

Halkbank reklam filmi

Okuyucularımızın büyük bir çoğunluğu kredi kartı ödemelerini bir kaç kere aksatan, kredi ödemelerinde problem yaşayan hiç kimseye kredi vermeyen Halkbank'ın böyle bir reklam yayınlayarak halkı aldattığını savunuyor. Bu tür reklamların yayınlanmasının Türk adet ve geleneklerine aykırı olduğunu, bizim toplumumuzda bu reklamın rencide edici olduğunu fikrinde birleşiyorlar.

Bir devlet bankası olan Halkbank'ın sahtekarlık üzerine kurulu bu reklamı biran önce yayından kaldırarak, insanımızın kültürünü, inancını, ticari ahlakını ifade eden reklamlarla Türk halkının karşısına çıkması bekleniyor.